POSUŠJE UZVRATILO UDARAC: Vranjković precizan za pobjedu nad Blagajem

U 24. kolu Druge Lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje pobijedili su FK Blagaj rezultatom 1:0.

Posušje je bilo bolje tijekom cijelog susreta, a bolje su i otvorili utakmicu. U 15. minuti Ivan Mandurić probija po lijevoj strani, dolazi sam ispred vratara, ali umjesto da šutira, nesebično traži na drugoj Darija Stipića koji kasni i prilika odlazi u nepovrat.

IMG_20150524_182820

Do kraja poluvremena Posušje je imalo još jednu veliku priliku. Ovaj put na desnoj strani prolazi Stipe Bešlić i vraća u sredinu povratnu loptu za Danijela Begića koji sa desetak metara promašuje cijeli okvir gola. Na odmor se otišlo bez golova.

IMG_20150524_182349

U drugi dio domaćin ulazi dosta nesigurno što gosti odmah koriste i iz jedne kontre napadač Blagaja dolazi sam ispred mladog vratara Posušja Joze Đereka koji izvrsnom intervencijom spašava svoj gol. Mreže su mirovale do 60. minute kada solo akcijom Ivan Vranjković, koji je četiri minute prije ušao umjesto Begića, domaćinu donosi toliko željeno vodstvo. Taj gol je plavo-bijelima dao vjetar u leđa. Do kraja utakmice redale su se prilika za prilikom.

IMG_20150524_182133

Prvo kapetan Toni Kovač nakon ubačaja Jurišića iz kuta u 64. minuti šutira glavom pokraj gola. Pet minuta kasnije, u 69. minuti Vranjković nabacuje s desne strane a Dario Stipić pogađa okvir gola. Nedugo zatim, u 75. minuti lopta ponovno završava na gredi gostiju, a ovaj put pucao je danas raspoloženi Vranjković.

IMG_20150524_182215

U 80. minuti još jedan dobar prodor po lijevoj strani Mandurića koji vraća povratnu loptu za Jurišića čiji šut završava u rukama vratara gostiju, a u  89. minuti pred čuvarom mreže gostiju našao se i Mandurić koji nije uspio Posušju donijeti i uvjerljiviju pobjedu.

IMG_20150524_182054

Ovom pobjedom Posušje je Blagaju, izravnom konkurentu za drugo mjesto, pobjeglo na četiri boda dva kola prije kraja prvenstva. U sljedećem kolu Posušje je ponovno domaćin, a na Mokri Dolac dolaze HNK Višići, dok će u posljednjem gostovati u Kupresu.