Posušju pobjeda u derbiju na startu prvenstva

U susretu 1. kola Druge lige FBiH – Jug nogometaši HŠK Posušje su na Mokrom Docu pobjedili FK Klis rezultatom 3:0.

Derbi je počeo velikom prilikom gostiju u 7. minuti. Napadač Klisa izlazi sam pred vratara Galića koji odličnom reakcijom brani udarac.

Posušje do vodstva dolazi u 14. minuti nakon krasne akcije koja je počela od Begića, preko Ćuže do strijelca Ivana Bešlića.

Do kraja poluvremena domaćin je imao još jednu izvrsnu priliku za povećanje vodstva. Centaršut Mandurića za Beģića koji s pet metara pogađa u vratara gostiju.

“Plavo-bijeli” na najbolji mogući način otvaraju drugi dio. Dosuđen je slobodan udarac s nekih 20-ak metara skroz s lijeve strane iskosa. Lopti prilazi Jure Glavina te povisuje vodstvo domaćih na 2:0.

Glavina je ponovno precizan u 80. minuti nakon sjajnog kontranapda i još bolje asistencije mladog Filipa Nenadića.

Do kraja bilježimo još jednu izglednu priliku Dumančića, al vratar gostiju vrhunskom reakcijom sprječava potpuni potop Klisa.

Tako je Posušje s prva tri boda krenulo u obranu naslova i u lov na Prvu ligu FBiH.

Susret na kišnom Mokrom Docu pratilo je 100-tinjak najvjernijih navijača.