Potpuna dominacija Kauboja: Hrvatska pregazila Bjelorusiju

Hrvatski rukometaši zabilježili su drugu pobjedu na Europskom prvenstvu. U Grazu su pregazili reprezentaciju Bjelorusije, glavnog suparnika u skupini A s rezultatom 30:23.

Nakon uvodnog slavlja protiv Crne Gore (27:21), protivnik izabranicima Line Červara bila je Bjelorusija koja je u prvoj kolu nadigrala Srbiju 35:30 i pokazala se najkvalitetnijom ekipom poslije Hrvatske u skupini A.

Hrvatska je odlično otvorila utakmicu iod početka se nametnula kao bolji protivnik. Vrlo brzo su Kauboji stvorili pet golova prednosti (7:2).

Međutim, uslijedio je popriličan pad u igri hrvatskih rukometaša. Bjelorusi su to iskoristili i došli su na samo gol zaostatka (8:7) u 22. minuti.

Ipak, Hrvatska se ponovo budi u samoj završnici prvog dijela. Červarovi momci podignuli su razinu igre i to im se isplatilo jer su na poluvrijeme otišli s pet golova prednosti, 15:10.

Nastavak ipak donosi mnogo sigurniju igru Hrvatske. Ovog puta nisu imali oscijalcije u igri pa je prednost iz napada u napad rasla u jednom trenutku čak i do plus 10.

Bjelorusija nije mogla napraviti apsolutno ništa i na kraju je doživjela prvi poraz na Euru, dok je Hrvatska upisala drugi trijumf.

Pobjedom protiv Bjelorusa Hrvatska bi se plasirala u drugi krug natjecanja i vjerojatno bukirala put u Beč. Trebala bi se dogoditi senzacija da Hrvatska ne prođe. U slučaju da Hrvatska prenese oba boda u drugi krug, tamo bi se trebala potući s Nijemcima i Španjolcima za polufinale.