Select Page

Pred nama su izbori za Europski parlament: Donosimo liste

Pred nama su izbori za Europski parlament: Donosimo liste

Europski izbori u Hrvatskoj održat će se u nedjelju 9. lipnja. Biračko pravo u Hrvatskoj imaju hrvatski državljani stariji od 18 godina. Pravo glasa imaju i Hrvati u Bosni i Hercegovini.

Glasovanje traje neprekidno od 7 do 19 sati. Birališta se zatvaraju u 19:00 sati, ali će se biračima koji su se zatekli na biralištu omogućiti glasovanje. Hrvati u Bosni i Hercegovini pravo glasa imaju na nekoliko lokacija birališta: Sarajevo (Franjevački međunarodni studentski centar, Zagrebačka 18), Mostar (Kampus Sveučilišta u Mostaru, Matice hrvatske bb), Banja Luka (Generalni konzulat Republike Hrvatske, Milana Karanovića 1), Tuzla (Hrvatski kulturni centar „Sv. Franjo”, Stari grad 2), Livno (Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić”, Župana Želimira 19), Vitez (Osnovna škola Vitez, Josipa Kurevije 2), Orašje (Školski centar fra Martina Nedića, Osma ulica broj 66).

Članovi u Europski parlament biraju se na neposrednim izborima na vrijeme od pet godina. Birači u Hrvatskoj će izabrati 12 zastupnica i zastupnika u Europskom parlamentu na izborima 2024. godine.

Pred biračima će se ukupno naći 25 kandidacijskih listi sa sljedećim kandidatima.

1. AGRARNA STRANKA – POKRET ZA HRVATSKU POLJOPRIVREDU: Robert Hadžić, Albert Marinculić, Dalibor Jurina, Mia Crnčić, Mario Zaccaria, Ivica Žuljević, Antonia Hohnjec, Željko Pokasić, Željka Vuletić, Josip Tumpak, Ljubica Pavrlišak Marinculić i Leonila Koller.

2. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – DRAŽEN KELEMINEC – A – HSP: Dražen Keleminec, Elvis Meić-Sidić, Marija Mioč, Nikola Lukić, Anka Đurišić, Neno Doždor, Dobrila Kuduz, Jasenko Kardum, Julijana Crnjak, Jure Huljev, Dragica Žirović i Milan Bingula.

3. DALMATINSKA AKCIJA – DA: Nino Aviani, Damir Šalov, Srđan Benzon, Jasmina Vuković, Igor Legaz, Zdravko Uroda, Željka Medić, Domagoj Mijan, Jelena Bakotin Ružičić, Liljana Šućur, Branka Kuzman i Dušan Radica.

4. DOMOVINSKI POKRET – DP: Ivan Penava,Stephen Nikola Bartulica, Slobodan Novak, Branka Lozo, Jesenka Ricl, Davor Dretar, Ivana Mujkić, Dubravka Lipovac Pehar, Josip Jurčević, Ivica Kukavica, Anamarija Frankić i Stipo Mlinarić.

5. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ: Andrej Plenković,  Dubravka Šuica, Davor Ivo Stier, Karlo Ressler, Nikolina Brnjac, Željana Zovko, Sunčana Glavak, Tomislav Sokol, Marko Pavić, Ante Mihanović, Danijel Marušić i Marijana Petir.

6. HRVATSKA STRANKA GRAĐANSKOG OTPORA – HSGO: Josip Babok, Jasminka Gazilj, Zoran Obadić, Vesna Vuković, Tomo Bilogrivić, Marina Žličar, Dejan Vinčić, Barica Gotić, Anel Džaferović, Erblind Stajki, Janja Babok i Dražen Katić.

7. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU: Ema Culi, Pejo Trgovčević, Mirko Smoljić, Ankica Čižmek, Biserka Dumnica, Ante Pavković, Frane Kaleb, Silvija Portner, Tamara Ljubić Zajec, Nevenka Gregurić, Josip Jambrač i Želimir Lang.

8. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositelj liste: LADISLAV ILČIĆ: Ladislav Ilčić, Mate Šimundić, Judita Havaić, Martin Pavlović, Mariela Markić, Krešimir Landeka, Miranda Jamnicki Doimi di Delupis, Roby Orlić, Janja Kontrec, Josip Radmanić, Kata Ninčević i Dario Perković.

9. ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS, NEZAVISNA PLATFORMA SJEVERA – NPS, SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS, SOCIJALDEMOKRATI, HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS, PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS, NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI, UNIJA KVARNERA – UNIJA, ISTARSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – PARTITO ISTRIANO DEI PENSIONATI – ISU – PIP, HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS, LISTA ZA RIJEKU – RI, DEMOKRATI Valter Flego, Matija Posavec, Spomenka Đurić, Domagoj Hajduković, Gabriela Bošnjak, Ana Trošelj, Rajko Ostojić, Tatjana Vukobratović Spasojević, Anita Perešin, Krunoslav Lukačić, Radimir Čačić i Milorad Pupovac.

10. JAVNO DOBRO: Vladimira Mascarell, Hrvoje Čupić, Marjana Botić, Željan Jurlin, Ana Domančić Krstulović, Mirta Tomas, Mateja Vidović, Ladislav Radoslović, Tea Kurtić, Mario Živković, Renato Cottiero i Arsen Mujagić.

11. MOST HRVATSKI SUVERENISTI HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP: Božo Petrov, Zvonimir Troskot, Dominik Klemenčić,Željko Glasnović, Nikola Grmoja, Petra Mandić, Kristina Jerčić, Ivan Vidović, Kristina Bakula, Anamarija Jurković, Željka Ilijaš Baričević i Marin Miletić.

12. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA: Gordan Bosanac, Jelena Miloš, Vedran Horvat, Rada Borić, Urša Raukar-Gamulin, Marta Kiš, Jagoda Munić, Dušica Radojčić, Damir Bakić, Borna Lozo, Nebojša Zelič i Ivana Kekin.

13. ODLUČNOST I PRAVEDNOST – OIP: Karolina Vidović Krišto, Miroslav Kovač, Luka Popov, Nikola Zrnc, Ina Vukić, Danijela Cvitanović, Dino Erceg, Zvonko Tomljenović, Kristijan Miloš, Zdenka Perić, Ivica Kovačić i Ivana Šikić.

14. POKRET ZA MODERNU HRVATSKU: Damir Gašparović, Zdena Marić, Ante Roso, Suzana Tičarić, Ivan Purgar, Ella Delač, Neven Botica, Tena Šamec, Željko Žegarac, Liljana Plavčak, Sebastijan Berišić, Damir Mihelić

15. POKRET ZA ŽIVOTINJE: Marcel Maglica, Vjekoslava Bach Vasić, Marko Filipović, Barbara Gadža, Dražen Mataković, Jadranka Gašparović, Krešimir Barišić, Božena Kuzmić, Mario Mitrić, Daniela Jerbić, Bianka Flis i Milica Gašpert.

16. PRAVEDNA HRVATSKA – PH: Tihomir Majić, Vesna Čizma, Robert Lilion, Jadranka Perasić, Željko Stilinović, Katica Džijan Lilion, Željko Starčević, Sanja Erdelja-Šenjug, Mario Vrkljan, Mirjana Vrkljan Radošević, Danijel Kovačević i Milan Vrkljan

17. PRAVO I PRAVD: Mislav Kolakušić, Ivan Vilibor Sinčić, Ivan Lovrinović, Nada Tušak, Isidora Rajković, Ines Taradi, Ivana Kolovrat, Tatjana Vučić, Nensi Krupić, Ivana Stampf, Damir Trnačić i Tihomir Lukanić.

18. RADNIČKA FRONTA – RF: Katarina Peović, Denis Geto, Sandra Crnković, Hrvoje Štefan, Dubravka Kovačević, Anton Glasnović, Karin Grgorović, Izvor Rukavina, Josipa Vlasac Glasnović, Boris Mijakovac, Dora Zvjerković i Dragan Nemet.

19. REPUBLIKA: Luka Kraljević, Josip Vitez, Hrvoje Jurković, Ivana Pastuović, Stjepan Gadže, Martina-Josipa Čepić, Ema Kaliterna, Vedran Kerekeš, Elen Jelavić, Blaž Rajič, Leo Buljan i Iva Dellabernardina.

20. RIČARD NEZAVISNI: Enio Meštrović, Marin Pijaca, Drita Dunatov, Rino Rados, Anadia Kožul, Željko Krizman, Adela Frank, Vito Dovranić, Lucia Matešić, Marko Žorž, Antonia Meštrović i Ante Meštrović.

21. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA Nositeljica liste: NINA SKOČAK: Nina Skočak, Dorotea Strelec, Jan Mišković, Ante Petrović, Paula Bolfan, Nikola Kožul, Karla Birkić, Martin Orešić, Tena Lavrenčić, Mario Gojević, Ivana Turkalj i Sara Vrban.

22. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, “DALlJA OREŠKOVIĆ I LJUDI S IMENOM I PREZIMENOM” – “DO i SIP”, CENTAR, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS: Biljana Borzan, Predrag Fred Matić, Romana Jerković Kraljić, Marko Vešligaj, Dalija Orešković, Bojan Glavašević, Sonja Kovač, Joško Klisović, Vedrana Mišković, Ranko Ostojić, Željka Šarčević Grgić i Tonino Picula.

23. STRANKA IVANA PERNARA – SIP: Ivan Pernar, Domagoj Pintarić, Dajana Milinković, Gabrijela Martić, Pavao Lutring, Jadranka Pešt, Josip Lelas, Lidija Ferenčak, Zoran Gunjević, Goranka Dorotić, Marko Klišanić i Ivana Salai.

24. UMIROVLJENICI ZAJEDNO – POLITIČKA PLATFORMA – UMIROVLJENICI ZAJEDNO, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU, BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ, DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – DSU: Milivoj Špika, Lazar Grujić, Milivoj Tičarić, Vesna Horvat, Mladen Novosel, Anđelka Bijelonjić, Anđelko Duvančić, Vladimir Šimunić, Ivica Beširović, Renata Treselj, Eufemia Mišić i Ivanka Luetić Boban.

25. ZELENA ALTERNATIVA – ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – Zelena alternativa – OraH: Zorislav Antun Petrović, Karmela Romić, Ivica Smolić, Sanja Albaneže, Teodor Ostojić, Valerija Kulaš, Josip Šmit, Nada Dominić Netz, Goran Miletić, Željka Leskovac, Damir Bučar i Daniela Budiša.

Radioposusje.ba 

OGLASI

Dan otvorenih vrata Frame

U subotu 8. lipnja 2024., u vremenu od 16.00 do 19.00 sati u vjeronaučnom centru, naša frama...

Loading