RAPSODIJA POSUŠJA: Četiri gola Slogi za uvjerljivu pobjedu!

Nogometaši Posušja u derbiju začelja svladali su na svom stadion u šestom kolu Premijer lige BiH Slogu pa više nisu na začelju. Nakon šest kola i pet odigranih utakmica Posušje se barem za kratko diglo do sedmog mjesta prvenstvene ljestvice napunivši mrežu gostiju iz Doboja.

Cijelo prvo poluvrijeme su se u večerašnjoj utakmici tražili nogometaši Posušja, ali na kraju su se, za razliku od gostiju, ipak našli.

Ono najzanimljivije događalo se u samoj završnici. Dominik Begić srušen je u posljednjim minutama prvog dijela u protivničkom kaznenom prostoru, a sudac Sabrija Topalović pokazao je na bijelu točku.  Siguran izvođač bio je Gabrijel Boban. Domaći navijači još se nisu ni prestali radovati, a pred golom gostiju već su se stvorili novi problemi. Igrala se druga minuta sudačke nadoknade – Dominik Begić gurnuo je loptu u prazan prostor za Nikolu Mandića koji je odmah vidio istrčalog vratara gostiju te ga i svladao lijepim lob udarcem iskosa s ruba šesnaesterca, a uz pomoć vratnice lopta je završila u mreži.

Prije ovih golova Boban se nekoliko puta našao u prilici, kao i Begić koji je šutirao iz daljine da bi gosti imali samo jednu priliku, ali je njihov Danilo Šipovac pao u šesnaestercu. Tražili su, ali nisu dobili, najstrožu kaznu.

Iako su vodili 2:0 domaći se na početku nastavka nisu povukli, nego su i dalje nastavili pritiskati, a taj pritisak na gostujuću obranu isplatio im se u 53. minuti. Tada se pred vratarom Šćekićem našao kapetan Posušja Dominik Begić koji je nakon iznuđenog jedanaesterca i asistencije postigao i pogodak za 3:0 i tako riješio pitanje pobjednika, opravdao kapetansku vrpcu koju je večeras nosio i prometnuo se i najboljeg igrača utakmice. Unatoč visokom vodstvu, momčad Branka Karačića i dalje nije posustajala. U 60. minuti nakon snažnog udarca Frane Maglice koji je obranio Šćekić lopta se odbila pred Karla Kamenara, a on je pogodio za 4:0 i otklonio sve sumnje u pobjednika večerašnje utakmice.

Umjesto Bobana priliku je u večerašnjoj utakmici dobio i mladi Marko Kraljević koji je šutirao u 74. minuti, ali se Šćekić ispružio i sačuvao svoju mrežu od petice Posušja, kao i u devedesetoj minuti nakon udarca Brune Jenjića.

Uz to što su na sedmom mjestu. Posušje je ovom visokom pobjedom nakon dugo, dugo vremena izišlo iz negativne gol-razlike koja ih je stalno pratila. Ona je sada na nuli jer momčad s Mokrog doca uz sedam primljenih, nakon pet utakmica, ima i sedam postignutih golova.