Real uz puno muke izborio četvrtfinale Lige prvaka, City rutinski prošao

PLASMAN u četvrtfinale Lige prvaka večeras su izborili Manchester City i Real Madrid i tako se pridružili Bayernu i Paris Saint-Germainu, koji su mjesto među najboljih osam izborili u utorak. City je na domaćem terenu pobijedio Copenhagen 3:1 i u četvrtfinale ušao s ukupnih 6:2, dok je Real na Santiago Bernabeuu odigrao 1:1 s RB Leipzigom i prošao s ukupnih 2:1.

City lako pobijedio Copenhagen

Manchester City rutinski je odradio posao na domaćem terenu u uzvratnoj utakmici protiv Copenhagena. Nakon što je u prvoj utakmici pobijedio 3:1, isti rezultat ponovio je i sada. Sve je bilo riješeno već u prvih 10 minuta, kada su golove zabili Manuel Akanji i Julian Alvarez.

Gosti su uspjeli smanjiti nakon lijepe akcije u 29. minuti, a strijelac je bio Mohamed Elyounoussi. Ipak, pred sam kraj prvog dijela Erling Haaland vratio je dvoznamenkastu prednost Cityju. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Mateo Kovačić i Joško Gvardiol odigrali su cijelu utakmicu za domaći sastav.

Real prošao uz puno muke

Puno napetije bilo je u dvoboju Real Madrida i RB Leipziga, u kojem je Real branio minimalnu prednost iz prvog susreta. Leipzig je u prvom dijelu bio znatno opasnija momčad, no Lois Openda i Benjamin Šeško propustili su nekoliko velikih prilika za vodstvo.

Real se probudio na startu drugog poluvremena i kaznio Leipzigove promašaje pogotkom Viniciusa na asistenciju Judea Bellinghama u 65. minuti. No vodstvo Reala nije dugo trajalo jer je samo tri minute kasnije Willi Orban glavom poravnao na 1:1 nakon ubačaja Davida Rauma.

Do kraja utakmice opet je dominirao njemački sastav, ali nije uspio doći do pogotka koji bi susret odveo u produžetke. Najbliže tome bio je Dani Olmo u 92. minuti, no njegov udarac odsjeo je na gredi. Luka Modrić za Real je igrao od 78. minute.