RNLV: Posušje remiziralo u Ivanbegovini

Predposljednje kolo RNLV donijelo je niz uzbudljivosti i neizvjesnosti koje ostaju do samog finiša ovog natjecanja.

Naime, veterani NK Posušja su kod izravnog konkurenta za prvu poziciju NK Kamena iz Ivanbegovine odigrali nerješeno 2:2, i time kolo prije kraja prvenstva s bodom prednosti zadržali vodeću poziciju na ljestvici.

Utakmica u Ivanbegovini odigrana je na veoma tvrdom i grbavom terenu. Igrači obadvije momčadi dali su sve od sebe kako bi si priskrbili željena tri boda. DSCF5343

Prvo su domaći igrači žustro i čvrsto krenuli na gol posušana, ali nakon uspostavljnja obrambene linije gosti su preokrenuli igru u svoju korist, i ubrzo već nekoliko puta opasno zaprijetili golu Nk Kamena. Tako iz jedne dobro izgrađene akcije I. Čamber snažno puca ali domaći vratar krajnim naporom loptu skreće u korner. U sljedećoj ozbiljnoj akciji nastavlja se opsada domaćeg gola, gdje na dodavanje Ercega – precizno i snažano šutira Vranjković ali raspoloženi i izvrsni vratar NK Kamena još jednom brani ovaj snažni udarac.

U finišu prvog poluvremena iz jedne akcije Ante Nenadić u brzom prodoru sa desetak metara matira vratara domaćih, i to je 1:0 za goste iz Posušja. S tim rezultatom otišlo se na odmor od prvog poluvremena.DSCF5342

U nastavku domaći sastav zaigrao je puno agresivnije i odlučnije na pobjedu. Stvarali su izgledne prilike pred golom gostiju od kojih su dvije urodile plodom. Postigle su dva pogotka i tako rezultat petnaest minuta prije kraja utakmice okrenuli u svoju korist.

Svjesni važnosti jednog boda ali i rizika da dublje potonu, posuški trenerski dvojac Kraljević-Crnogorac zaigrali su na kartu ¨sve ili ništa¨ . Uz napadača Ercega, kojemu je domaći vratar obranio još jedan veoma jak i precizan šut -odmah su gurnuli još jednog napadača. Ovu važnu ulog preuzeo je iskusni Mladen Vranjković, koji ulogu džokera uskoro i opravdava. Dvije minute prije kraja utakmice, snažnim i preciznim udarcem sa 20 metara, matirao je izvrsnog vratara domaćih i tako na samom kraju utakmice svojoj momčadi donio jedan ali vrijedan bod. Nakon toga Posušje je imalo još dvije izgledne prilike ali se rezultat do kraja nije mjenjao. Kraj utakmice dočekan je u slavljeničkoj atmosferi igrača i navijača iz posušja, poznatih fanova No. 5.

DSCF5351

U posljednjem kolu na Mokri Dolac dolazi ekipa NK Makarske Rivijere.

Ovo bi trebao biti odlučujući meč za šampiona lige. Ne sumnjamo da će posušani nošeni svojom vjernom publikom ostvariti pobjedu koja će im (nadamo se!) biti dostatna za prvo mjesto.