Ronaldo rekorder, Mađari pali u završnici

Nogometna reprezentacija Portugala pobjedom od 3:0 (0:0) nad Mađarskom u prvom kolu skupine F Eura odigranom u utorak u Budimpešti, započela je put prema obrani naslova osvojenog prije pet godina u Francuskoj.

Vodeći pogodak za Portugal postigao je Raphael Guerreiro u 84. minuti, a strijelac preostala dva gola bio je kapetan Cristiano Ronaldo koji je u 87. minuti realizirao kazneni udarac, a u drugoj minuti sučeve nadoknade postavio konačnih 3:0.Iako to rezultat ne sugerira, branitelji naslova Portugalci teškom su mukom i tek u samoj završnici došli do pobjede protiv žilavih Mađara, nošenih podrškom čak 68.000 gledatelja na Puskas Areni, što je slika koja na europskim stadionima nije viđena zadnjih 16 mjeseci.