Rudar Prijedor deklasirao Posušje i pobjegao sa samog dna ljestvice

Nogometaši Rudar Prijedora upisali su važnu pobjedu protiv Posušja rezultatom 3:0 u okviru 8. kola m:tel Premijer lige i pobjegli su sa samog začelja

U derbiju novih premijerligaša domaća ekipa je povela u ranoj fazi utakmice kada je Jakupović u 13. minuti pogodio za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već na početku drugog dijela u 52. minuti. Burazor je proigrao Pekiju koji je preciznim udarcem matirao Galića za 2:0, a kada je u 69. minuti Posušje ostalo s igračem manje nakon isključenja Leke, jasno je bilo da gosti ne mogu ni do boda.

Sedam minuta prije kraja mladi Amoah je postigao novi gol za domaćine i postavio je konačan rezultat 3:0.

Rudar će u narednom kolu gostovati kod Zrinjskog, dok je Posušje domaćin Radniku iz Bijeljine.