Sjajni PSG razbio Leipzig i plasirao se u finale Lige prvaka

PSG je u Lisabonu u polufinalu Lige prvaka golovima Marquinhosa, Di Marije i Bernata razbio Leipzig 3:0 i prvi put u povijesti ušao u finale. Tamo će u nedjelju igrati s pobjednikom susreta Bayern – Lyon.

Momčad Thomasa Tuchela odigrala je fantastičnu utakmicu i samo slučajno nije do vrha natrpala gol Lepiziga.

Već u 6. minuti Neymar je izbio sam pred Gulacsija, ali je u čistoj šansi pogodio stativu. No, PSG je ipak uspio slomiti Nijemce na otvaranju. U 13. minuti Neymar je izborio slobodan udarac s lijeve strane, Di Maria je savršeno ubacio, a Marquinhos na vrhu peterca glavom zabio za 1:0.

Francuzi su visoko stiskali obranu Leipziga koja je dosta griješila i panično ispucavala, a Gulacsi je u 17. minuti skinuo zicer Mbappeu. Jedinu pravu priliku Leipzig je imao u 25. minuti kad je Poulsen dobar ubačaj Laimera poslao pokraj gola.

U 35. minuti Neymar je iz slobodnog udarca pokušao iznenaditi Gulacsija. Leipzigov golman je očekivao centaršut s 35 metara iskosa, ali je lukavi Brazilac pucao direktno u gol, ali je i ovaj put stativa spasila Leipzig.

Kad nisu sve to zabili, Parižani su susret riješili u 42. minuti. Gulacsi, koji je do tad sve obranio, katastrofalno je ispucao loptu, u noge Herreri. Španjolac je ubacio u sredinu gdje Neymar nevjerojatnom asistencijom nalazi Di Mariju, a ovaj rutinski zabija za 2:0. Dvije minute kasnije Mbappe je pobjegao dvojici igrača PSG-a i sjajno našao Neymara koji u sjajnoj situaciji puca pokraj gola.

Tako je Leipzig koliko toliko preživio prvo poluvrijeme pa je u nastavku odlučnije krenuo prema golu PSG-a. Dobro je Nagelsmannova momčad stisnula, ali je u fazi njihove dobre igre primila i treći gol. U 56. minuti je Mukiele pao kod svoje gol-aut linije. Svi igrači Leipziga tražili su prekršaj, Di Maria je ubacio, a Bernat glavom proslijedio loptu u gol za velikih 3:0.

Iako ih je stajao drugoga gola, igrači Leipziga mogu biti zahvalni Gulacsiju što do kraja nisu doživjeli pravu katastrofu. U 70. minuti Mbappe je najviši u skoku, ali puca pokraj gola, a dvije minute kasnije izbija sam pred Gulacsija, ali ovaj skida i taj zicer. U 80. minuti Gulacsi je odlično skinuo udarac Di Marije, a onda i Neymarov. U 82. minuti Mbappe je krenuo prema njemu, a u želji da izbije loptu Leipzigov stoper je pogodio Francuza u nogu. Lopta je išla prema golu, no Gulacsi sjajnom reakcijom spašava gol, piše Index.

PSG je odigrao veliku utakmicu i ni u jednom trenutku njihova pobjeda nije došla u pitanje. Nevjerojatno je što su sve promašili, ali iskoristili su sve pogreške Leipzigove obrane i došli na korak do onoga što katarski šeici sanjaju od kad su preuzeli klub.