SS Bagušić-Tropicana nezadrživo ide prema obrani naslova

Poznati su parovi četvrtfinala malonogometnog turnira “Makarana 2016.” koji se igra u Makarskoj.

Četiri utakmice prvog dana su ponudile puno više nego li se očekivalo. Odlično popunjena ( 500 gledatelja) dvorana za četvrtfinalni dan je pokazatelj da se turnir dobro razvija. Dan su otvorili borbena Bistro Palma Pusak i “rutineri” Svadbeni salon Bagušić. Prvo je zaprijetila Palma Pusak preko Smolje, koji je imao čisti zicer, da bi Baćak obranom izbacio u kontru Čuturu koji posprema loptu s druge stative za 1:0. Svega 2 minute poslije isti scenarij – sada je u prigodi bio Pero Jelinčić i opet Baćak skida siguran pogodak, kontra Marija Šimića – 2:0! S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, da bi se Pusak pribrao na poluvremenu i u 23.min preko Andre Fistonića smanjio na 2:1. Priključak?! Vladimir Čutura kaže – ne. Nesmotrenost obrane, kažnjava ponovo Čutura i 3:1. Pero Jelinčić vraća Pusak u igru brzim pogotkom za 3:2. Međutim, tada do izražaja dolazi “rutinerski” dio ekipe SS Bagušić, “rudarski” se zatvaraju i čekaju priliku iz kontre. Mario Šimić ju je dočekao i završio priču sa 4:2.

Debitanti protiv viceprvaka – Mrvelji-Binvest protiv Pivo u boci. Nakon taktičkog ispitivanja snaga kroz cijelo prvo poluvrijeme, obje mreže su ostale netaknute. Početkom drugog dijela se ukazuje Ante Barač. Mala nesmotrenost Mrvelja u 19.minuti koju unutar 6 metara kažnjava Barač pogotkom za 1:0 što je usmjerilo daljnji tijek utakmice. Nakon toga , inicijativu su preuzeli Mrvelji, dok je Pivo u boci znalački čekalo svoju šansu. Čekalo i dočekalo u 20.minuti u liku i djelu Marka Vidića, koji vrlo emotivno kao i cijela ekipa proslavlja pogodak za 2:0. Dovoljan pokazatelj da Mrvelji nisu tako lagan protivnik kako se čini. I šećer na kraju, u 29. minuti u stilu Ivice Kostelića, Ante Barač od centra do gola za konačnih 3:0 i uz ovacije oko 450 gledatelja, završava utakmicu. Pokušali su i sa golmanom igračem, ali ostaje dojam da su Mrvelji-Binvest mogli i morali više s obzirom na prikazano do sada. Vjerujemo i nadamo se da ćemo ih još viđati na budućim Makaranama!