Tunis nanio Hrvatskoj sedmi poraz u eri Dalić

HRVATSKA je izgubila od Tunisa 2:1 u prijateljskoj utakmici igranoj u Varaždinu.

Tunis je nadigrao svjetskog doprvaka i nanio mu prvi poraz na varaždinskom stadionu u povijesti te također postao prva afrička reprezentacija koja je svladala Hrvatsku. Presudio je propali eksperiment izbornika Zlatka Dalića koji je u prvom poluvremenu zaigrao u formaciji 3-5-2, a što nikako nije odgovaralo reprezentativcima.

Afrički sastav poveo je u 16. minuti nakon munjevite kontre, strijelac je bio Badri, a do kraja prvog dijela mogli su voditi i s četiri, pet golova razlike, ali je Simon Sluga bio raspoložen na vratima u svom debiju.

Hrvatska je izjednačila odmah na početku nastavka, Bruno Petković zabio je svoj prvijenac u reprezentativnom dresu, a bio je to prvi udarac domaćina prema suparničkim vratima. Puno bolje izgledala je Hrvatska u nastavku nakon što je Dalić promijenio formaciju u 4-4-2, ali je Tunis bio taj koji je postigao gol.

U 70. minuti dosta nes(p)retno odbijanac je pogodio Domagoja Vidu u ruku, poljski arbitar pokazao je na bijelu točku s koje je Sliti bio siguran protiv Sluge i Tunis je ponovno imao vodstvo.

Do kraja utakmice pokušavali su reprezentativci Hrvatske na sve načine do izjednačenja, ali Tunis se kvalitetno branio i na kraju – obranio.