Tuzla City pobjedom protiv Posušja preuzeo vrh Premijer lige BiH

Nogometaši Tuzla Cityja zadržali su maksimalan učinak na početku sezone i na svom terenu u susretu 5. kola Premijer lige BiH pobijedili Posušje sa 4:1.

Ekipa Husrefa Musemića fantastično je otvorila susret i već u prvih 15. minuta postigla dva pogotka, nakon čega je već bilo jasno da će domaći tim ostvariti trijumf i osvojiti tri boda.

Prvo je u 10. minuti Nukić ubacio loptu, a Džafić pogodio za vodstvo Tuzlaka od 1:0, Mišić je dvije minute nakon toga promašio priliku za drugi gol, no spasa za Posušje nije bilo u 15. minuti kada je Čeliković glavom pogodio za veliko vodstvo svog tima.

Do kraja prvog poluvremena Tuzla City je mogao postići još neki gol, ali su mreže mirovale, da bi pitanje pobjednika bilo riješeno u 64. minuti kada je Krpić postigao treći gol za svoj tim. Posušje je do kraja utakmice uspjelo postići tek utješni gol preko Lučića iz penala, a konačnih 4:1 postavio je Džafić u nadoknadi.

Tuzla City je nakon ovoe utakmice vodeća na ljestvici Premijer lige BiH sa maksimalnih 12 bodova iz četiri odigrane utakmice, a podsjećamo, Musemićev tim tek treba odigrati zaostali susret protiv Borca u Banjoj Luci. U narednoj utakmici u u okviru 6. kola igrat će protiv Zrinjskog u gostima.

S druge strane, za Posušje je ovo bio četvrti poraz u ovoj sezoni i oni sada ostaju na 10. poziciji sa svega tri boda, a očekuje ih duel protiv Leotara u gostima.