Velež nanio poraz Posušju

Nogometaši Posušja porazom su otvorili povratničku sezonu u Premijer ligi BiH. Oni su kao gost poraženi od mostarskog Veleža s rezultatom 2:0.

Posušani u prvom poluvremenu pružili dosta dobar otpor i favorizirani Velež imao je dosta problema pri dolasku u samu završnicu što je rezultiralo s 0:0 na semaforu nakon prvih 45 minuta.

Iako, mora se priznati, Mostarcima su poništena i dva pogotka zbog zaleđa.

Posušje je priliku utakmice imalo u 1. minuti kada Dominik Begić u situaciji jedan na jedan pokušava lobovati domaćeg vratara koji je lakoćom hvata u ruku.

Ipak, u  nastavku Velež je imao više od igre, a tome je uvelike kumovao i ulazak raspoloženog Brazilca Brandaa koji je bio ključan i slamanju obrane Plavo-bijelih.

Odmah na otvaranju drugog dijela, točnije u 49. minuti Velež je stigao u vodstvo. Spomenuti Brandao je odlično proigrao Dejana Georgijevića koji matira Baćka i dovodi svoju momčad u vodstvo.

U 79. minuti dosuđen je i jedanaesterac za Velež nakon što je u šesnaestercu gostiju srušen Hasanović. Odgovornost je preuzeo Brandao, ali njegov lukavi pokušaj vratar Baćak brani i ostalo je 1:0.

Ipak, Velež je do drugog pogotka stigao u 86. minuti. Pogodio je Brandao preciznim udarcem s 20ak metara i tako se iskupio za promašeni jedanaesterac.

U idućem kolu Posušani će na svom travnjaku dočekati ranjeno i uzdrmano Sarajevo, dok Velež očekuje gradski derbi protiv Zrinjskog Pod Bijelim Brijegom.

VELEŽ: Kačavenda, Zubanović (od 46. Brandao), Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Ovčina, Georgijević, Isić (od 46. Ćosić), Radovac (od 74. Alagić)

POSUŠJE: Baćak, J.Barišić (do 46. Vranjić), T.Barišić, Bešlić, Landeka, Begić, Krišto, Brekalo, Lučić, Lauš, Vukoja