Velež nanio Posušju treći poraz u nizu

Nogometaši Veleža pobijedili su na svom terenu HŠK Posušje rezultatom 2:0 u okviru 32. kola WWin lige BiH i tako su skoro definitivno osigurali plasman u Europu.

Tri kola prije kraja Rođeni su na trećem mjestu i imaju 11 bodova više od petoplasiranog Posušja, a s obzirom da će plasman na europsku scenu izboriti i četvrta ekipa na tabeli, ugrozit ih može još samo teoretski ekipa Sloge koja također zaostaje 11 bodova, ali ima i susret manje protiv Sarajeva.

Tako je Velež gotovo sigurno već sad ispunio glavni cilj, a službena potvrda bi mogla doći već sutra nakon susreta Sloge i Sarajeva u kojem im je potrebno da domaća ekipa ne pobijedi goste s Koševa.

Što se tiče same utakmice, Posušje je bilo značajno oslabljeno neigranjem nekoliko standarnih prvotimaca, a Rođeni su uz solidnu igru znali to iskoristiti.

Poveli su u 15. minuti golom Mlinarića, a pitanje pobjednika riješio je Haskić golom u 67. minuti za konačnih 2:0.

Velež će u narednom kolu gostovati Širokom Brijegu, dok je Posušje domaćin ekipi Sloge.