Žuti na domaćem terenu svladali Vitez

Košarkaši Posušja su na krilima odličnog Ante Ramljaka svladali Vitez rezultatom 72:63 u okviru 15. kola prvenstva KS Herceg – Bosne. Ovom pobjedom posuški košarkaši su zadržali vodeću prvenstvenu poziciju. Gosti su pružili dosta dobar otpor pa su gledatelji u posuškoj dvorani mogli pogledati jako zanimljivu i tvrdu utakmicu. „Teška utakmica i tvrda igra. Mi šuterski nismo bili u formi, pogotovo u prvom poluvremenu što se odrazilo i na igru. Moramo puno bolje igrat. U ovoj utakmici smo se malo izvukli, možda više na mišiće, ali napadački moramo puno bolje. Protok, kretanje, šuterski moramo puno bolje za utakmice koje nas čekaju, a čekaju nas tri teške utakmice“, kazao je za naš radio trener KK Posušja Josip Plantak.

Unatoč jako lošem vanjskom šutu, najbolja obrambena ekipa lige uspijeva u posljednjoj četvrtini prelomiti utakmicu i doći do zaslužene pobjede. Prvo ime susreta bio je Ante Ramljak koji je postigao 33 poena. Kapetan Josip Penava je također odigrao odličnu utakmicu te sa 13 koševa i 11 skokova “sakrio” izostanak ozlijeđenog Čuture. Begić je postigao 10 poena i uhvatio 9 skokova, a Jukić je uz 12 koševa skupio i 6 skokova te 5 asistencija. Kod gostiju najbolji je bio Hrvoje Oroz sa 18 koševa i 7 skokova.

Posušani su ovom pobjedom osigurali doigravanje 3 kola prije kraja, a u sljedećem kolu gostuju u Širokom Brijegu.