Bayern osvojio i europski Superkup

Nogometaši Bayerna po drugi puta u povijesti su pobjednici UEFA Superkupa svladavši u finalu u Budimpešti Sevillu nakon produžetka 2-1 (1-1).

Hrvatski nogometaš i povratnik u Sevillu Ivan Rakitić igrao je do 56. minute.

Bayern je od prvog trenutka nasrnuo na gol Seville, no u 11. minuti povratnik iz Barcelone Ivan Rakitić izboriio je kazneni udarac. Srušio ga je Alaba, a Ocampos je stavio loptu na bjelu točku i mirno je plasirao u desnu stranu.

Nakon 20-ak minuta krenuo je Bayern. U 22. minuti Mueller je bio u sjajnoj šansi nakon asistencije Lewandowskog, ali nije dobro zahvatio loptu, a četiri minute kasnije Mueller je dodao Pavardu, koji nije pucao dovoljno dobro.

Nakon točno pola sata igre uslijedila je i treća dobra prilika za izjednačenje Bayerna, no sad je Lewandowski u izglednoj poziciji pokušao prebaciti loptu preko golmana, ali dodao mu ju je ravno u ruke.

Ipak, u 34. minuti četvrtu šansu Bavarci nisu propustili. Mueller je ubacio u kazneni prostor, a Lewandowski je primio loptu i  vratio povratnu za Goretzku, koji iz stopostotne situacije zabija za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U 51. minuti s desne strane ubacio je Sane za Lewandowskog koji je spustio loptu za Muellera, ovaj mu odmah vraća i Poljak je zabio. Ipak, nakon provjere pokazano je zaleđe i sudac je opravdano poništio zgoditak Bavaraca.

Rakitić je igrao do 56. minute kad je izašao iz igre, umjesto njega ušao je Torres. David Alaba prijetio je u 66. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane, ali lopta je otišla tik iznad gola.

Matnu situaciju imao je u 87. minuti En Nesyri, sjurio se sam prema Neueru, ali vratar Bayerna briljantno brani. Isti je igrač imao prvu priliku u produžecima, ali u 92. minuti pogodio je vratnicu, Neuer je ponovno nogom skrenuo loptu.

U 104. minuti preko Javija Martineza Bayern je poveo 2:1. Pucao je Alaba, brani vratar Seville, no branič Bayerna zabija glavom.

Bayern i Sevilla su na Puskas Areni u Budimpešti odigrali 45. izdanje UEFA-ina Superkupa, a UEFA je dopustila po prvi puta od početka pandemije nazočnost gledatelja, pa je ispunjena dopuštena trećina kapaciteta stadiona.

Pobjednik Europske lige Sevilla se pokazala kao vrlo tvrd orah za Bayern, koji je u Budimpeštu došao na krilima impresivne 8-0 pobjede nad Schalkeom u Bundesligi.

Ni bavarski i andaluzijski klub dosad nisu bili previše uspješni u ovom natjecanju, oba su do večeras slavila tek jednom, Bayern 2013. uz tri prethodna poraza, a Sevilla 2006. nakon čega je poražena u sljedećih pet finala.