Bayern pobjedom protiv najvećeg rivala osigurao 10. uzastopni naslov prvaka

Nogometaši Bayerna pobjedom u “Klasikeru” protiv Borussije Dortmund 3:1 tri kola prije kraja prvenstva osigurali su novi naslov prvaka.

Bavarci su u 31. kolu na prepunoj “Alilanz areni” upisali peti uzastopni trijumf u Bundesligi i najvećem rivalu pobjegli na nedostižnih 12 bodova prednosti, prenosi Sportklub.

Momčad Julijana Nagelsmanna je deseti put uzastopno prvak Njemačke i prvi su klub u “ligama petice” kome je to pošlo za rukom. Bayern je rekorder s 32 titule u prvenstvu Njemačke, a daleko iza su Borussia Dortmund i Borussia Moenchengladbah sa po pet trofeja, dok Werder ima četiri.

Domaći su sjajno odigrali prvo poluvrijeme i već poslije nešto više od pola sata igre imali su dva gola prednosti. Mrežu “Milijunaša” načeo je Serge Gnabry u 15. minutu sjajnim udarcem sa 16 metara, a u strijelce se ponovo upisao i nekadašnji napadač Dortmunda Robert Lewandowski.

Igrala se 34. minuta kada je Thomas Muler nakon smušene reakcije defanzivaca gostiju asistirao Poljaku, a ovaj rutinski upisao 33. gol ove sezone. Nevjerojatan je podatak i da je Lewandowski u 26 utakmica protiv svog nekadašnjeg kluba bio čak 27 puta strijelac.

Gosti su u nastavku utakmice bili znatno opasniji, a Emre Can je u 52. minuti iz jedanaesterca prepolovio vodstvo Bavaraca. Imao je Dortmund nekoliko prilika izjednačiti prije svega preko Erlinga Haalanda, ali promjene rezultata nije bilo.

Konačnih 3:1 postavio je Jamal Musiala u 83. minutu petim golom u sezoni. Bayern u sljedećem kolu gostuje Mainzu, a Dortmund dočekuje Bochum.