BOĆANJE: Brnić i Miličević obranili naslov svjetskih prvaka

Hrvatski su boćari na Svjetskom prvenstvu u Casablancai osvojili pet medalja – zlato, tri srebra i broncu.

Leo Brnić i Marino Miličević obranili su naslov svjetskih prvaka u štafetnom izbijanju. U završnom susretu pogodili su u pet minuta trčanja 56 boća iz 61 izbačaja, boću više od Francuza Abelfa i Chirata.

Brnić je nastupio i u finalu brzinskog izbijanja. Bolji je bio Slovenac Petrič. Nakon pet minuta bilo je 56:56, u dodatnih dvije i pol minute Slovenac je pogodio boću više.

Srebro je u preciznom izbijanju osvojio Marko Beaković. U finalnom nadmetanju četvorice ostvario je 19 punata, pet manje od Slovenca Janžiča. Prva je to medalja nakon sedam godina u ovoj disciplini na velikim međunarodnim natjecanjima.

U finalu discipline pojedinačno klasično Pero Ćubela izgubio je 11:6 od najugodnijeg iznenađenja prvenstva Argentinca Montemerla.

Petu medalju brončanu u “krugovima” uzeo je Tomislav Kolobarić. U polufinalu je nakon velike borbe izgubio 27:30 od Slovenca Tonejca.