Bojan Bogdanović postao najbolji hrvatski strijelac u NBA

Na Staru godinu je u NBA odigrano devet utakmica, a Bojan Bogdanović je zabio 28 koševa u pobjedi svojih Detroit Pistonsa na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa čime je postao najbolji hrvatski strijelac u NBA.

Pistonsi su u Minneapolisu sa 116-104 svladali domaće Timberwolvese nakon što su nadoknadili zaostatak od 18 koševa.

Bogdanović je bio najbolji strijelac Detroita, na terenu je proveo 31:29 minuta i zabio je 28 koševa (šut iz igre 10/14, trice 3/4) uz šest skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu.

Zahvaljujući tom učinku stigao je do ukupno 9811 koševa u 641 NBA utakmici, preskočivši Tonija Kukoča koji je u 846 odigranih utakmica ubacio 9810 poena, piše Hina.

Marvin Bagley III je ubacio 18 koševa i dodao 10 skokova, Saddiq Bey i Alec Burks zabili su po 13 koševa, a Hamidou Diallo dodao je 12 za Detroit, koji je na poluvremenu gubio 14 prije nego što je Bogdanović u trećoj četvrtini ubacio 17 koševa za izjednačenje na 88-88.