Boston u napetoj majstorici izbacio NBA prvake. U finalu Istoka ide na Miami

BOSTON CELTICSI drugi su finalisti Istočne konferencije nakon pobjede u sedmoj utakmici serije protiv Toronto Raptorsa 92:87.

Kao gotovo i cijelu seriju, Raptorsi i Celticsi odlučili su utakmicu u zadnjoj minuti. Boston je tijekom utakmice najviše vodio 12, a Toronto sedam razlike.

Boston je zadnju minutu ušao s dva razlike, Norman Powell mogao je poravnati za aktualne NBA prvake, dobro se sjurio prema košu u kontri, išao na polaganje, no s leđa ga je fenomenalno blokirao Marcus Smart.

Imao je Toronto još priliku nakon toga.jer je Williams promašio dva slobodna bacanja 35 sekundi do kraja napada, ali Norman Powell je napravio prekršaj u skoku na Tatumu koji je onda imao dva bacanja.

VanVleet promašio za izjednačenje

Ipak, čak i onda su Raptorsi imali šansu unatoč tome jer je Tatum pogodio jedno od dva slobodnjaka. Fred VanVleet gađao je tricu za izjednačenje, promašio je i Celticsi su na kraju lagano priveli utakmicu kraju.

Jayson Tatum s 29 poena i 12 skokova bio je najbolji pojedinac utakmice unatoč slabom šutu 9-23. VanVleet je predvodio Toronto s 20 poena i šest asistencija.

Boston će u finalu Istoka igrati protiv Miami Heata. NBA će dobiti novog prvaka nakon ispadanja Raptorsa.