Claudio Bravo obranio tri penala u raspucavanju i uveo Čile u finale

Nogometaši Čilea prvi su finalisti Kupa konfederacija, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca pobijedili su Portugal s ukupnih 3:0. Junak je bio Claudio Bravo koji je obranio sva tri suparnička penala…

Odlični Claudio Bravo uveo je Čile u finale Kupa konfederacija, obranivši u raspucavanju sva tri penala Portugala. Njegovi su suigrači bili precizni i s ukupnih 3:0 stigli na korak do titule.

Nakon zanimljivih 90 minuta utakmica je ušla u produžetke, u kojima je Čile bio puno bliže pogotku. U 113. minuti nije mu dosuđen vrlo dvojben prekršaj u portugalskom kaznenom prostoru, da bi šest minuta kasnije u razmaku od nekoliko sekundi pogodio stativu i gredu. Ipak, ukazao se spomenuti Bravo i odličnim obranama osigurao pobjedu Čileancima.