Minimalan poraz hrabrog i jako dobrog Posušja s igračem manje!!!

U sklopu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, HŠK Posušje je na svom terenu dočekalo Sarajevo te su unatoč igraču manje od 30’ minute bili bolji protivnik no ipak su poraženi s minimalnih 1:0 a jedini gol na susretu postigao je Čataković u 49’ minuti.

Posušje je u prvih pola sata dominiralo i stvorilo nekoliko velikih prilika preko Bobana i Jovića no nisu uspjeli povesti a onda Krešić radi prekršaj za crveni karton u 30’ minuti i Posušje ostaje s igračem manje. Iz tog slobodnog udarca Sarajevo prvi put prijeti no Kukić sjajno brani, iako je Sarajevo imalo inicijativu u tom djelu rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Na samom početku drugog djela Sarajevo preko Čatakovića ipak dolazi u vodstvo ali Posušje se ne predaje nego igra ravnopravno i traži izjednačenje do kojeg su mogli doći u nekoliko situacija no Hanuljku, Bobanu, Milanoviću i Luki Begiću nedostajalo je sreće. S druge strane i Sarajevo je moglo do povećanja vodstva iz dvije kontre ali rezultat se nije mijenjao.

Posušje je i s igračem manje igralo jako dobro i definitivno nije zaslužilo poraz a dojam je da bi se sigurno upisala 3 boda da se nije dogodilo isključenje.

Posušje se sada nakon 15 odigranih kola nalazi na 10. mjestu ljestvice sa 15 osvojenih bodova a u sljedećem 16. kolu ide u goste kod Sloge Doboj.