Dinamo nakon drame jedanaesteraca prošao dalje

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u 3. pretkolo Lige prvaka nakon što su na gostovanju pobijedili rumunjski Cluj boljim izvođenjem jedanaesteraca 6-5 premda su od 51. minute igrali s igračem manje.

Utakmica je završila rezultatom 2-2, nakon što je Dinamo vodio 1-0 i 2-1 i imao još dvije sjajne prilike, no domaćin je oba puta uspio izjednačiti, pri čemu je pogodak za 2-2 zabio u sudačkoj nadoknadi.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Dinamo je slavio sa 6-5, a odluka je pala u sedmoj seriji kada je Boli prebacio cijeli gol. Rumunji su u petoj seriji imali meč loptu kada je Balgradean obranio Gojakov udarac, no Livaković je spasio Dinamo zaustavivši udarac Golofca.

Golove za Dinamo zabili su Amer Gojak (14) i Lirim Kastrati (78), dok su strijelci za domaćine zabili Michael Pereira (64) i Gabriel Debeljuh (90+2). Prilikom izvođenja jedanaesteraca Dinamo je slavio sa 6-5, a odluka je pala u sedmoj seriji kada je Boli prebacio cijeli gol. Rumunji su u petoj seriji imali meč loptu kada je Balgradean obranio Gojakov udarac, no Livaković je spasio Dinamo zaustavivši udarac Golofca.

Za Dinamo su zabili Petković, Leovac, Ademi, Stojanović, Dilaver Gvardiol, a kod Rumunja su bili precizni Vinicius, Đoković, Rondon, Sušić Deac.

Dinamo je od 51. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Theophile-Catherine. Francuski stoper je pritom skrivio jedanaesterac, no Dominik Livaković je obranio udarac Cipriana Deaca.