DRAMATIČNA UTAKMICA U MOSTARU: Student slavio protiv Posušja jednim poenom prednosti

Dramatična utakmica večeras je odigrana u dvorani na Bijelome Brijegu između SKK Student i Posušja. U nikad uzbudljivijoj završnici domaćin je slavio rezultatom 76-75. Utakmicu sezone je odigrao mladi Marko Prskalo koji je ubacio 23 poena, imao čak 21 skok, a stigao je i četiri puta asistirati.

Piše: Marko Karačić

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Posušja. Poveli su na početku susreta i prvu četvrtinu strpljivo čuvali i gradili prednost. Oba tima su bila šuterski raspoložena i rezultat na kraju prve četvrtine je bio 23-26.

Studenti u drugoj četvrtini ubacuju u brzinu više i uspijevaju anulirati prednost domaćina. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45-45 i već je to bila naznaka kako bi ostatak utakmice trebao biti i više nego zanimljiv.

Ipak, domaći košarkaši prave seriju 6-0 na početku treće četvrtine, pokazuju bolju igru od gostiju, a domaća publika se počinje nadati kako će ipak gledati mirnu završnicu. Treću četvrtinu domaći tim dobiva rezultatom 17-13, te u zadnji dio utakmice ulazi ponovo u dobrom ritmu.

Ipak, četiri minute prije kraja budi se gostujući tim i uspijeva nadoknaditi prednost domaćina. I ne samo to, nego dvije i po minute prije kraja prelazi u vodstvo. A onda novi okret.

Studenti predvođeni odličnim Prskalom ulažu dodatni napor, izvlače ono najbolje što imaju kao tim i vraćaju prednost na svoju stranu. Pri rezultatu 76-72 i 11 sekundi prije kraja gosti iz Posušja pogađaju tricu, ali Studenti uspijevaju zadržati prednost od jednoga poena i odnijeti izuzetno važnu pobjedu.

Treba napomenuti kako za SKK Student nije nastupio zbog povrede njihov najbolji igrač Danijel Zovko, te su mnogi očekivali kako će gosti iz Posušja odnijeti pobjedu u ovome susretu. Mladi tim SKK Student je pokazao veliku želju za pobjedom, snagu tima i na kraju zasluženo slavio.

Kao što smo ranije napisali, učinak karijere je ostvario Marko Prskalo, a u SKK Student su se još istaknuli Dario Obradović sa 18 koševa, 6 skokova i 8 asistencija, te Bože Lučić sa 10 koševa, osam skokova i dvije asistencije. Treba reći kako Lučić u ovoj sezoni nije puno igrao, te kako je ovakva njegova igra pozitivno iznenađenje za SKK Student.

U gostujućem timu odličnu utakmicu je odigrao Dominik Jukić sa 20 koševa, dva skoka i pet asistencija, a iza njega su bili Ante Ramljak sa 12 koševa, dva skoka i jednom asistencijom, te Ante Leko sa 11 koševa, sedam skokova i jednom asistencijom.

Odlična utakmica na Bijelom Brijegu je pokazatelj kako i ovaj rang košarke može pružiti uzbudljive i kvalitetne utakmice. Nadamo se kako će i publika to prepoznati u budućnosti i u većem broju biti nazočna na tribinama.