EL: Dinamo pobjedom u Rotterdamu osigurao šesnaestinu finala!

Nogometaši Dinama pobijedili su Feyenoord 2:0 u Rotterdamu u 5. kolu Europske lige i osigurali šesnaestinu finala!

Strijelci za Dinamo bili su Bruno Petković iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Lovro Majer u 53. minuti.

Dinamo je u Rotterdam doputovao kao jedini klub u Europskoj ligi koji ove sezone nije primio pogodak. U prva četiri kola Modri su dohvatili osam bodova uz razliku pogodaka 4:0, a mrežu su uspjeli sačuvati i u Nizozemskoj pa nakon 350 minuta igre hrvatski prvak ima 6:0 razliku pogodaka i 11 bodova.

U posljednjem kolu za tjedan dana Dinamo će u Maksimiru ugostiti CSKA u susretu bez rezultatske važnosti, dok će Wolfsberger i Feyenoord istovremeno u Klagenfurtu igrati izravni dvoboj za drugo mjesto u skupini koje također vodi u šesnaestinu finala. Austrijskom sastavu za prolazak je dovoljan i bod, dok je nizozemskom velikanu potrebna pobjeda.