EUROPA LIGA: Fenerbahce srušio Uniteda, Kalinić ponovno zabio za Fiorentinu

Muke po Inter nastavljaju se i u Europi, novi poraz stigao je u Engleskoj gdje je izgubio od Southamptona i to posve zasluženo. U drugom susretu Sparta je bila bolja od Hapoela

Odigrane su i dvije utakmice četvrtog kola Europske lige u skupini G. Nogometaši Ajaxa slavili su protiv Celte 3:2, iako su 15 minuta prije kraja imali tri pogotka prednosti, dok je Standard došao do prve europske pobjede ove sezone. Belgijska je momčad slavila na gostovanju kod Panathinaikosa rezultatom 0:3.

Šahtar je na gostovanju kod Genta pobjedom 5:3 osigurao plasman u sljedeću fazu natjecanja, dok je Braga pobjedom nad Konyasporom 3:1 zasjela na drugo mjesto.

Skupina J donijela je nove pobjede za Fiorentinu i Qarabag koji su napravili veliki korak prema prolazu u sljedeću fazu natjecanja. Strijelac za Fiorentinu ponovno je bio Kalinić.

U skupini L neočekivani poraz upisao je Villarreal koji je na svom travnjaku poražen od Osmanlispora. Drugi susret u skupini između Zuricha i Steaue nije dao pobjednika.

U skupini E gosti su zadovoljni završili gostovanja u Beču i Bukureštu. Roma je svladala Austriju dok je Viktoria odnijela bod s gostovanja kod Astre.

Nogometaši Schalkea nakon četiri su kola u skupini I Europske lige osigurali prolazak dalje upisavši i četvrtu pobjedu. Slavio je Schalke protiv Rostova 2:0, a istim je rezultatom Salzburg svladao Nicu.

U skupini B APOEL je s 1:0 porazio Young Boyse, a Astana i Olympiakos odigrali 1:1.

Bilbao je sa 5:3 porazio Genk, a Anderlecht sa 6:1 potopio Mainz u Bruxellesu.

Jose Mourinho u Istanbulu je noćas doživio dva velika udarca. U 4. kolu Europa lige njegov je Manchester United poražen s 2:1 od Fenerbahčea, a već nakon pola sata igre zbog ozljede je teren morao napustiti najskuplji nogometaš svijeta Paul Pogba.