Europski prvak ispao unatoč pobjedi

Nogometaši PSG-a izborili su plasman u polufinale Lige prvaka, iako su u uzvratnom susretu četvrtfinala izgubili u Parizu od Bayerna s 0-1. No, francuski prvak je u Münchenu pobijedio s 3-2 pa ide dalje zbog više postignutih golova u gostima.

Pobjedu Bavarcima donio je Maxim Choupo-Moting golom u 40. minuti, ali na kraju su se radovali Francuzi uzvrativši Bayernu barem malo za lanjski poraz u finalu Lige prvaka.

PIROVA POBJEDA PORTA

Chelsea je izborio plasman u polufinale Lige prvaka iako je u uzvratnom dvoboju četvrtfinala izgubio od Porta s 0-1. Tako je londonska momčad osmi put u povijesti kluba ušla  među četiri najbolje momčadi Europe, više od bilo koje engleske ekipe u ovom natjecanju.

“Bluesi” su sve obavili u prvom susretu u kojem su pobijedili s 2-0 golovima Masona Mounta (32) i Bena Chilwella (85), a obje utakmice igrane su u Sevilli. Porto je danas pobjednički gol zabio u četvrtoj minuti nadoknade, a strijelac je bio Mehdi Taremi.