Fantastični Modrić donio Realu titulu svjetskog prvaka: Gol i asistencija osvajača Zlatne lopte

Real Madrid osvojio je Svjetsko klupsko prvenstvo treću godinu zaredom. Kraljevski klub je u ovogodišnjem finalu svladao domaćina natjecanja Al Ain Zorana Mamića sa sigurnih 4:1.

Najbolji nogometaš svijeta ponovno je briljirao u dresu najboljeg kluba svijeta. Luka Modrić doveo je Real Madrid u vodstvo u 14. minuti fantastičnim pogotkom iz dalljine. U 60. minuti je Llorente zabio za 2:0 još jednim sjajnim udarcem.

U 79. minuti najbolji nogometaš svijeta je upisao i asistenciju. Modrić je ubacio iz kornera, a Sergio Ramos lijepo pogodio glavom. Počasni pogodak za Al Ain zabio je Shiotani nakon ubačaja iz prekida. Japanac je sjajno zahvatio loptu glavom i matirao Courtoisa.

No, u finišu susreta Real dolazi do četvrtog gola nakon što je Nader nesretno ugurao loptu u vlastitu mrežu.

Iako je klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, kojeg vodi hrvatski trener Zoran Mamić, pružio dobru igru, razlika u kvaliteti je bila ogromna. Može se reći kako su Madriđani s pola snage došli do nove titule. Ovo im je četvrta titula ovog natjecanja i postali su najuspješniji klub Svjetskog klupskog prvenstva ostavivši Barcelonu na drugom mjestu s tri naslova.

Treće mjesto osvojila je ekipa River Platea koja je pobijedila japansku Kashimu s uvjerljivih 4:0.