Hrvatska pobjedom nad Danskom do prvog mjesta!

U dvoboju petog kola prve skupine Lige nacija hrvatski nogometaši su na zagrebačkome Maksimiru pobijedili Dansku s 2:1 (0:0), te su preuzeli prvo mjesto u skupini i imaju realnu šansu u zadnjoj utakmici u nedjelju u Beču protiv Austrije izboriti završni turnir natjecanja.

Vatreni su poveli lijepim golom Borne Sose u 49. minuti, izjednačio je Christian Eriksen fantastičnim pogotkom s 25 metara u 77. minuti, no samo minutu i pol kasnije svježi Lovro Majer osigurao je pobjedu Dalićevih izabranika pogotkom za konačnih 2:1.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala ostanak u najjačem razredu Lige nacija, a prvi put u povijesti plasirat će se na završni turnir ukoliko u nedjelju u Beču svlada Austriju ili ukoliko Danska ne pobijedi Francusku.

Također, Hrvatska će s ovom pobjedom biti u prvoj jakosnoj skupini kvalifikacija za EURO 2024.

U drugom dvoboju skupine Francuska je svladala Austriju s 2:0.

Hrvatska vodi s 10 bodova, Danska ima 9, Francuska 5, a Austrija 4 boda.