Fantastični Petković i Mamićev džoker s klupe “uništili” Krasnodar!

Dinamo je u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige u gostima kod ruskog Krasnodara u odličnoj utakmici zasluženo pobijedio s 3:2!

Hrvatski prvak je u dvoboj ušao kao favorit, jer je bio pobjednik skupine K i i imao je status nositelja u ždrijebu, dok su Rusi bili trećeplasirana momčad skupine E, iza Chelseaja i Seville, a taj status je opravdao igrom i postavljanjem na terenu u prvih pola sata.

Dominaciju su Modri zasluženo “okrunili” golom Brune Petkovića u 15. minuti. Uz terensku dominaciju imali su u prvom poluvremenu i još barem dvije “čiste” prilike, ali domaćin je iskoristio jedan poklon Gvardiola i izjednačio iz svog prvog udarca na gol u 28. minuti.

U drugom poluremenu opet su gosti poveli preko nezaustavljivog Petkovića u 54. minuti. još jednom je domaćin izjednačio (Claesson, 70.), no u 75. minuti je za 3:2 pogodio Mamićev džoker s klupe Atiemwen, i to nakon sjajnog driblinga i akcije Petkovića.