Posušju majstorica u Grudama za finale Herceg-Bosne

Košarkaši Posušja slavili su u Grudama protiv istoimene ekipe sa 63:65 u majstorici polufinalne serije Lige Herceg-Bosne. Tako su s ukupnih 2:1 u pobjedama izborili finale gdje ih čeka Čapljina koja će ipak imati prednost domaćeg parketa.

“Žuti” odlično otvaraju utakmicu i konstantno od prve minute drže prednost, a na poluvrijeme su otišli s plus 11 (25:36).

I treću četvrtinu Posušje rješava u svoju korist, tako da se u posljednjih deset minuta ulazi s 15 koševa prednosti (40:55).

U posljednjoj četvrtini Posušje dolazi do najveće prednosti na utakmici +17. Međutim, tada kreću neshvatljive pogreške “žutih” u napadu što koriste domaći igrači te odvode utakmicu u neizvjesnu završnicu. Ipak, Posušje se u posljednje dvije minute pokazalo mirnije i zasluženo izborilo igranje u finalu.

HKK Posušje predvodio je kapetan Josip Penava sa 22 postignuta koša, četiri trice pogodio je Ante Ramljak za ukupno 16 postignutih poena, kao i Ivan Bogdanović koji je pod košem odradio “lavovski” posao. Domin Jukić je odlično razigravao momčad i uz to ubacio 9 poena. U pobjedi su još sudjelovali Maras, Mustapić, Bešlić, Čutura, Vranjković i Karamatić.

Da Posušje ima košarkašku publiku pokazali su sinoć u Grudama. Iako su igrali na gostujućem parketu to se nije nimalo osjetilo. Okupio se veliki broj navijača iz Posušja na tribinama a kako se utakmica približavala kraju pravili su odličnu atmosferu te su bili vjetar u leđa našim košarkašima u najtežim trenucima utakmice.

Posušje.net/Foto: Boboška.com