Goropadna Njemačka otvorila Euro pobjedom 5:1!

Utakmicom Njemačka – Škotska u Münchenu  počelo je 17. Europsko nogometno prvenstvo, a domaćin je na Nogometnoj areni startao idealno, pobjedom 5:1 protiv nemoćnih Škota, najvećom pobjedom neke momčadi na otvaranju EP-a u povijesti i najvećom njemačkom pobjedi na kontinentalnoj smotri u povijesti.

Nijemci su zabili sve golove, pa je u 87. minuti Rudiger postigao i autogol za počasno ublaženje škotskog poraza.

Vodeći pogodak za Njemačku postigao je u 10. minuti Florian Wirtz. Prednost Nijemaca udvostručio je Jamal Musiala u 19. minuti, a za 3:0 strijelac je bio Kai Havertz iz kaznenog udarca u prvoj minuti dodatka u prvom poluvremenu, kad su Škoti ostali i s igračem manje zbog isključenja Porteousa. Za 4:0 je u 68. minuti strijelac bio Niclas Fuellkrug.

Škoti su smanjili na 4:1 u 87. minuti autogolom njemačkog braniča Antonija Ruedigera, da bi konačnih 5:1 postavio Emre Can u 93. minuti, čime je donio Njemačkoj najuvjerljiviju pobjedu u nastupima na europskim prvenstvima, a ovo je ujedno bila i najveća pobjeda jedne momčadi na otvaranju EP-a.

Njemačka je tako osvojila prva tri boda i zasjela na čelo ljestvice u skupini A.

Drugi dvoboj prvoga kola u ovoj skupini bit će odigran u subotu u Kölnu, gdje će od 15 sati igrati Mađarska i Švicarska.

Preostale dvije utakmice subotnjeg programa će biti odigrane u B skupini. Od 18 sati na berlinskom Olimpijskom stadionu će igrati Hrvatska i Španjolska, a od 21 sat u Dortmundu će branitelj naslova Italija igrati protiv reprezentacije Albanije. Njemačka je posljednji put bio prvak Europe 1996. godine, dakle prije 28 godina kada je podigao trofej u Engleskoj.