Greške obrane i promašaji napadača skupo stajali Belgiju, Wales u polufinalu!

Cristiano Ronaldo igrat će protiv Garetha Balea u polufinalu Europskog prvenstva! Wales je šokirao Belgiju i u odličnom susretu slavio je s 3:1…

Belgija je u susret ušla značajno oslabljena bez trojice inače standardnih članova posljednje četvorke i to se itekako osjetilo tijekom susreta. Vermaelen i Vertonghen propustili su ovaj dvoboj, od ranije nema niti Kompanyja, a pomlađena obrana plivala je na sve strane i Velšani su to koristili. S druge strane, dok je Wales zabijao, belgijski napad bio je sterilan.

Već prvo poluvrijeme donijelo je niz prilika, obje reprezentacije mogle su otići na odmor s vodstvom, ali na semaforu je stajalo 1:1.

Prvih deset minuta pokazalo je kakav će to biti dvoboj. U sedmoj minuti Wales se čudesno obranio od pokušaja Belgije, tri puta pucali su Carrasco, Meunier i Hazard, a ono što nije obranio Hennessey, zaustavio je velški blok.

Velšani nisu ostali dužni i također su prijetili, ali prvi do pogotka ipak su došli Belgijci. U 13. minuti Radja Nainggolan sjajnim udarcem s više od 20 metara poslao je loptu u gornji kut i ostavio Hennesseya bez obrane.

Sredinom prvog dijela Velšani podižu u brzinu više i koriste povlačenje Belgije te počinju kreirati prilike. Prvo je Neil Taylor bio u sjajnoj poziciji, ali Courtois je obranio da bi nakon pola sata igre došlo do poravnanja.

Obrana Belgije upisala je jednu od brojnih pogrešaka, potpuno je zaboravila na Ashleya Williamsa koji je ostao potpuno usamljen nakon ubačaja iz prekida i lakoćom je glavom poravnao na 1:1.

Williams je u samoj završnici prvog dijela još jednom pobjegao belgijskoj obrani, ali ovaj put nije bio precizan i na odmor se otišlo s 1:1.
U drugi dio bolje je ušla Belgija koja je odmah stvorila nekoliko odličnih prilika. Prvu je propustio realizirati Lukaku nakon što je usamljen pucao glavom sa sedam metara, a zatim je i Hazard bio neprecizan šutirajući iskosa.

Ti promašaji kažnjeni su u 55. minuti kada je Hal Robson-Kanu sjajno primio ubačaj Ramseya, izvrsnim driblingom oslobodio se čuvara i onda bez problema svladao Courtoisa za velško vodstvo.
Nakon što je Wales poveo, Belgija je krenula po poravnanje, ali prave prilike došle su tek u zadnjih 15 minuta. Prvu je propustio Marouane Fellaini koji je glavom pucao pokraj gola, a zatim je Axel Witsel na drugoj vratnici kasnio na ubačaj.

U 83. minuti Skomina je mogao suditi i kazneni udarac za Belgiju nakon što je Williams nagazio Nainggolana u 16 metara, ali Slovenac to nije vidio.

Dvije minute kasnije Wales podiže vodstvo i koristi novi kiks belgijske obrane. Gunter je ubacio na peterac gdje je sam ostao Sam Vokes i glavom poslao loptu u suprotni kut.
Do kraja susreta promjena nije bilo i Wales je otišao u polufinale gdje će Cristiano Ronaldo nakon što je izbacio Luku Modrića igrati i protiv Garetha Balea.