HERCEGOVAČKI POSKOCI IZ SPLITA DONIJELI 8 ZLATA I 4 PEHARA

U subotu 28.2.2020. u Splitu održan je tradicionalni taekwondo turnir “Dalmacija kup 2020” na kojem je nastupilo 270 natjecatelja iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Taekwondo klub “Poskok” iz Posušja predstavljalo je 16 natjecatelja koji su se izborili za 12 medalja od kojih je 7 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane, a dva posuška borca proglašena su najboljima u svojoj konkurenciji.
ZLATNE MEDALJE:
Kadeti
1. Lucija Miličević (najbolja kadetkinja B)

2. Ilija Jukić (junior)

Poskoci su također osvojili 3  pehara za ekipne uspjehe i tako na ovom turniru stali uz bok domaćinu iz Splita osvojivši:
2. ekipno mjesto ukupnog poretka turnira,
1. ekipno mjesto u konkurenciji kadeti i kadetkinje B,
2. ekipno mjesto u konkurenciji juniori i juniore.

Taekwondo klub “Poskok Kočerin” iz Širokog Brijega također je nastupio je na ovom turniru. Kočerinski klub su predstavljale 3 natjecateljice koje su osvojile tri medalje:
Kadetkinje
Nika Vukoja – zlato
Lana Sabljić – srebro
Juniorka
Magdalena Kvesić – bronca
Nika i Lana su osvojile ekipno 3. mjesto u konkurenciji kadeti i kadetkinje B

Poskoke su na ovom turniru vodili treneri Petar Boban i Mihaela Senjak a imali su i veliku podršku roditelja sa tribina.

Petar Boban, trener
Nakon 3 mjeseca natjecateljske pauze nastupili smo na ovom dosta jakom turniru, većina naših boraca prešla je iz mlađih u starije kadete i ovo su im bile prve borbe sa novim pravilima (dopušteni udarci u glavu) gdje su se jako dobro snašli o čemu govore i rezultati. Ovo je prvi od dva pripremna turnira za Državno prvenstvo, već sljedeći vikend očekuje nas nastup u Zenici na Prvenstvu Federacije BiH gdje ćemo sa ovom ekipom pokušati napraviti što bolji rezultat. Naše natjecateljice iz Kočerina od ove godine kreću sa aktivnim sudjelovanjem u sportskim borbama gdje će kako vidite sigurno imati dobre rezultate. Čestitam svim mojim borcima na rezultatima i zahvaljujem se njihovim roditeljima na podršci.