Hrvatska bez problema protiv Bosne i Hercegovine

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Bosnu i Hercegovinu 28:21 u posljednjem susretu skupine B Svjetskoga prvenstva u Kataru. Izabranici Slavka Goluže sa stopostotnim su se učinkom plasirali u osminu finala gdje ih u nedjelju čeka Brazil.

Karačić najbolji u redovima “kauboja”

Najučinkovitiji u reprezentaciji Hrvatske bio je Igor Karačić sa šest golova, a BiH je predvodio Muharem Toromanović sa sedam pogodaka.

Hrvatska je i prije posljednjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini pa će tako u osmini finala u nedjelju igrati protiv četvrte reprezentacije iz skupine A Brazila pa je izbornik Slavko Goluža mogao odmarati najbolje igrače. Tako Domagoj Duvnjak, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Igor Vori, Jakov Gojun i Mirko Alilović uopće nisu ulazili u igru, dok je Marko Kopljar na terenu proveo samo dvije minute.

S druge stane, reprezentacija BiH je i prije početka dvoboja znala da ne može u osminu finala jer je Tunis svladao Iran 30:23 i tako pobjegao na nedostižna tri boda prednosti u odnosu na BiH u borbi za četvrto mjesto u skupini.

Hrvatska do pobjede s pričuvom

No, i s pričuvnom postavom Hrvatska je riješila pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu pobjegavši u jednom trenutku na čak deset pogodaka prednosti (17:7) te se na odmor otišlo s devet razlike (17:8).

Nastavak je protekao u revijalnom tonu, a nakon što je Hrvatska u 53. minuti stigla do najvećih 11 golova prednosti (27:16) uslijedilo je opuštanje koje su igrači BiH iskoristili da s pet uzastopnih pogodaka smanje na 27:21. Brozović je u posljednjoj sekundi zabio za konačnih 28:21.

Zanimljiv detalj uoči ovog susreta, koji je zainteresirao i svjetske medije, bio je da su na suprotnim stranama bila braća Karačić. Zabljesnuo je Igor Karačić koji je za Hrvatsku postigao šest pogodaka. Bio je prvi strijelac reprezentacije i igrač utakmice. Njegov brat Ivan, koji igra za zastavu BiH-a, nije bio jednako uspješan.