Hrvatska je u četvrtfinalu! Subašić briljirao, Rakitić zabio za pobjedu

Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva! Nije bila baš prekrasna utakmica, ali na kraju u jedanaestercima Danijel Subašić je briljirao obranivši tri lopte, a Ivan Rakitić je zabio u posljednjoj seriji za pobjedu.

Rezultat na kraju svega je 3:2 u jedanaestercima, a ukupno 4:3. Golove u prvih 90. minuta postigli su Mathias Jorgensen za Dansku, a Mario Mandžukić u 4. minuti za 1:1.

Hrvatska je imala veliku priliku riješiti pitanje pobjednika prije izvođenja 11-eraca, ali je udarac Luke Modrića s bijele točke u 116. minuti obranio Kasper Schmeichel.

Hrvatska će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv domaćina Rusije koja je također boljim izvođenjem 11-erca svladala Španjolsku s 5:4.