Hrvatska poražena na Wembleyju na startu Eura

ENGLESKA je pobijedila Hrvatsku 1:0 u prvom kolu skupine D Europskog prvenstva. Pobjednički pogodak zabio je Raheem Sterling.

Hrvatska preživjela uvodni pritisak Engleza pa preuzela posjed

Englezi su tražili rani pogodak i odmah preuzeli kontrolu utakmice. Igrali su visoki presing kojim su Hrvatskoj otežavali iznošenje lopte te su nerijetko oduzimali posjed na obrambenoj polovici Hrvatske. Rezultiralo je to brojnim prilikama za Englesku na početku utakmice, a najbolju je propustio Foden u šestoj minuti. Sterling je povukao brzi napad, dodao na desnu stranu Fodenu koji se izvukao na ljevicu i pogodio stativu Livakovićevog gola.

Odlično je Livaković obranio i Phillipsov udarac s ruba šesnaesterca u devetoj minuti, dok je velike probleme hrvatskoj obrani zadavao Raheem Sterling. Ipak, od sredine prvog dijela Englezi su smanjili intenzitet presinga, pa se Hrvatska ohrabrila i preuzela kontrolu nad posjedom.

No, Engleska se dobro branila i nije dozvolila Hrvatskoj stvaranje prilika za pogodak. U obećavajućoj poziciji bio je Perišić u 27. minuti poslije ubačaja Vrsaljka i jedinog kiksa engleske obrane u prvom dijelu, ali nije uspio zahvatiti loptu kako je htio i ona je otišla daleko od gola. U smiraj poluvremena Engleska je imala slobodni udarac na rubu šesnaesterca, no Trippier ga je izveo loše i pogodio živi zid.

Sterling donio pobjedu Engleskoj

index.hr

Odaberite boju NASLOVNICA VIJESTI SPORT MAGAZIN OGLASI DOSTAVE AUTO MAME LJUBIMCI FIT OSTALO INFOPošaljite nam pričuPošaljite nam foto ili videoReklamirajte seKontaktImpressumUvjeti korištenja© 2021 Index

ENGLESKA - HRVATSKA 1:0 Poraz Hrvatske na startu Eura, Sterling junak Engleske

Englezi su u uvodnim minutama drugog dijela pokazali dozu nesigurnosti u obrani što Hrvatska nije uspjela kazniti. Perišić je u 46. minuti presjekao ispucavanje Mingsa da bi lopta završila u rukama Pickforda, a četiri minute poslije toga i Rebić je zamalo isto tako presjekao dodavanje Trippiera za Pickforda.TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASAhttps://dbc83f582474eb779eb3222b0c31226f.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Izabranici Garetha Southgatea su se nakon toga pribrali i u 57. minuti zabili za 1:0. Kalvin Phillips je maestralno proigrao Sterlinga koji je lijepo utrčao u prostor između hrvatskih braniča te gurnuo loptu pored Livakovića. Vrsaljko je pokušao klizećim startom spriječiti gol, Livaković je dirao loptu, no Sterling je šutirao iz prevelike blizine da bi se to obranilo.

Imali su Englezi pet minuta nakon pogotka još jednu odličnu šansu. Mount je nabacio za Kanea na drugoj vratnici, ali Gvardiol ga je omeo pa kapetan Engleske nije uspio uputiti udarac u okvir gola. Rebić je odgovorio u 65. minuti – našao se u dobroj poziciji nakon što je blok odbio Kovačićev pokušaj, no šutirao je jako loše.

Do kraja susreta Dalićeva momčad je imala jalovu inicijativu, Engleska se povukla i uspješno obranila gol prednosti te došla do sva tri boda na otvaranju prvenstva. Obje reprezentacije će na teren idući put istrčati u petak – Hrvatska protiv Češke, a Engleska protiv Škotske. Škoti i Česi svoj ogled igraju sutra.