Hrvatska Regionalna nogometna liga veterana: Poraz Posušja kod kuće, pobjeda Rakitna u gostima

U 11. kolu Regionalne lige veterana Posušani su doživjeli težak poraz kuće od ekipe NK Tomislav.

U veoma teškoj i napetoj utakmici NK Tomislav je zaigrao bolje i rastrčanije te je iz dvije kontre veoma rano došao u vodstvo od 2:0, te tako završio prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu Posušani preuzimaju inicijativu te nakon nekoliko izglednih prilika preko Hrvoja Ercega smanjuju rezultat na 2:1, dovodeći krajni ishod utakmice u laganu neizvjesnost.

I pored stalnih ataka na gol Tomislava, Posušani ne uspijevaju postići pogodak, da bi na samom finišu utakmice gosti iz dvije kontre postigli dva pogotka i s time završili veoma bitan meč koji će najvjerovatnije na kraju prvenstva odlučiti pobjednika ove Lige veterana.

U istom kolu također su igrali i veterani NK Rakitna. Oni su kao gosti bili bolji i pobijedili NK Imotski rezultatom 3:2. Golove za NK Rakitno postigli su Mario Markota (2) i Ante Pavković (1).