HRVATSKA ŠOKIRANA U BEOGRADU: Sjajni Mini Vatreni izludili Ruse i cijelu Arenu i onda primili nesretni gol!

Nakon što je upisala poraz od Kazahstana (2-4) na otvaranju Europskog prvenstva u futsalu u Beogradu, hrvatska reprezentacija je za prolaz u četvrtfinale morala pobijediti Rusiju. Nažalost, to se nije dogodilo. Imali su naši 2:1 protiv jedne od najboljih reprezentacija svijeta, ali su na kraju ipak primili gol i završili Euro s velikih 2:2 protiv moćne Rusije.

Hrvatska futsal reprezentacija oprostila se od natjecanja na Europskom prvenstvu nakon što je u posljednjem susretu C skupine u Beogradu odigrala 2-2 (1-1) s Rusijom.

Izabranicima Mate Stankovića je za treći uzastopni plasman u četvrtfinale na EUR-ima trebala pobjeda od dva razlike protiv Rusije, jednog od glavnih kandidata za naslov i velesile koju nikad u povijesti nije pobijedila. Ta misija se ipak pokazala nemogućom, iako su hrvatski reprezentativci 15 minuta prije kraja vodili s 2-1 i stigli nadomak podviga.

Hrvatska je povela u 9. minuti kada je udarac Vedrana Matoševića gotovo iz mrtvog kuta ruski Brazilac Robinho sproveo u vlastitu mrežu. U 12. minuti Rusi su izjednačili volejem Sergeja Abramova i to je bio rezultat prvog dijela. U 25. minuti Tihomir Novak ponovno dovodi Hrvatsku u vodstvo nakon dodavanja petom Franca Jelovčića i “male vatrene” je plasmana u četvrtfinale dijelio još samo jedan gol. Nada je postojala sve do dvije minute prije kraja kada je Nikolaj Pereverzev izjednačio na 2-2 nakon kontre i dodavanja Edera Lime. Minutu prije kraja Rusi rade šesti akumulirani faul, no Novak iz penala ne uspijeva zabiti za pobjedu.

Unatoč ispadanju, hrvatska futsal reprezentacija je odigrala odličnu utakmicu s Rusima, a današnjom izvedbom bi u petak sigurno izbjegli poraz protiv Kazahstana (2-4), koji ih je i koštao plasmana među osam najboljih.

sportske.jutarnji.hr/Foto:Cropix/Peđa Milosavljević