La Liga: Atletico je novi prvak Španjolske, čudesni Luis Suarez donio titulu

Atletico je s 2:1 slavio u gostima kod Valladolida i osvojio naslov prvaka u dramatičnom posljednjem kolu La Lige nakon što je ostao dva boda prednosti ispred najvećeg rivala. Za pobjedu je zabio Luis Suarez u 67. minuti.

Uoči posljednjeg kola, momčad u čijim redovima igraju hrvatski nogometaši Šime Vrsaljko i Ivo Grbić, imala je dva boda više od Reala i sama je odlučivala o svojoj sudbini.

Međutim, nije počelo dobro. Valladolid je poveo u 18. minuti golom Oscara Plana i prednost je zadražao do poluvremena. Međutim, i Kraljevski klub je na svom travnjaku gubio od Villarreala koji je poveo golom Pine u 20. minuti.

Madridskom Atleticu ovo 11. naslov u povijesti i drugi u posljednjih osam godina kada su uspjeli prekinuti dominaciju Reala i posebno Barcelone koja je posljednjih 15-ak godina posebno dominantna u La Ligi.

Veličanstveni Suarez

Atletico je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola, a strijelci su bili Correa (57) i veličanstveni Luis Suarez (67) koji je zabio 21. pogodak ove sezone nakon što ga se Barca odrekla prošlog ljeta. Vrsaljko i Grbić nisu nastupili.

Rezultat je okrenuo i Real i to s dva gola u samoj završnici. Izjednačio je Benzema u 87. minuti, a pobjedu Realu donio je naš Luka Modrić u drugoj minuti nadoknade. No, to nije bilo dovoljno za obranu naslova prvaka.

Barcelona je na gostovanju pobijedila Eibar sa 1-0, a gol odluke zabio je Griezmann u 81. minuti.

Osasune je kod kuće izgubila od Real Sociedada sa 0-1, a Ante Budimir je za domaćine igrao od 68. minute.

Na koncu je Atletico slavio sa 86 bodova, Real ima 84, a Barcelona 79 bodova. Sevilla na četvrtom mjestu ima 74 boda i susret manje.