Inter srušio Troglav i privremeno preuzeo vrh

Nogometašice ŽNK Inter iz Posušja privremeno su skočile na prvo mjesto prvenstvene ljestvice nakon što su u subotu u 11. kolu Druge ženske lige na Mokrom Docu svladali ŽNK Troglav iz Livna s 2:1(1:1).

Troglav je poveo u 17. minuti golom Josipe Pavić. Samo sedam minuta kasnije rezultat solo prodorom poravnava Marija Begić u 24. minuti koja se pokazala kao veliko pojačanje za proljetni dio sezone.

Potpuni preokret uslijedio je u 66. minuti kada je Matea Galić sa 25 metara majstorski zabila za vodstvo Intera. Ovo je Galić bio 12 prvenstveni pogodak u 11 odigranih utakmica čime je uvjerljivo najbolji strijelac i igrač lige.

Ovom pobjedom Inter je privremeno preuzeo vrh ljestvice sa 21 bodom, jednim više od Brotnja koje sutra čeka teško gostovanje protiv Željezničara u Bosanskoj Krupi.

Kako god završio susret u Krupi, odluka o novom prvaku pasti će u posljednjem kolu u Čitluku gdje će Brotnjo ugostiti Inter.

Utakmica je odigrana na stadionu Mokri Dolac pred 85 gledatelja, a sudio je Toni Bandić iz Gruda.