Island Argentini uzeo bod, Messi tragičar

Fanatičnom borbenošću i vrlo pametnim nastupom Island je stigao do velikog boda protiv Argentine!

Debitantski nastup Islanđana nije mogao proći bolje, na drugoj strani stajala je Argentina koja je u Rusiju došla po titulu svjetskog prvaka, ali ono što je sigurno – s ovakvom igrom Argentina neće otići daleko.

Argentina preko Aguera dolazi do vodstva, da bi Island izjednacio za par minuta golom Finnbogasona. U 63. minuti kazneni udarac Messiju brani odlični Halldorsson i ostalo je 1:1.

0000000000474352_620_410_cut

Prva utakmica u skupini C donijela je pobjedu Francuzima koji su tako Prvenstvo otvorili s tri boda. Iako se slavlje finalista s prošlog Europskog prvenstva moglo očekivati, Francuska nije briljirala i uz dosta sreće svladala je vrlo raspoloženu Australiju s 2:1.

U 54. minuti Griezmann je realizirao jedanaesterac nakon pregleda snimke, dok je Australija izjednačila istim putem golom Jedinka. Pijetlovima je pobjedu donio Pogba s(p)retnim pogotkom u 81. minuti.

Ovom pobjedom Francuska je tako po prvi puta u povijesti dva uzastopna Svjetska prvenstva otvorila pobjedom.

h_54413994dfdfdf

DANSKA je u 1. kolu skupine C u Saranjsku pobijedila Peru 1:0 golom Yussufa Poulsena u 59. minuti.

Danci su se ovom pobjedom izjednačili s Francuskom na prvom mjestu tablice, iako će se ovakvom igrom dobro namučiti u preostale dvije utakmice. Nisu ni Peruanci odigrali nezaboravno, ali su bili puno konkretniji i aktivniji te stvorili više prilika.

Najveću su imali u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kad je Cueva izborio kazneni udarac nakon konzultiranja VAR-a. No, peruanski veznjak je odlučio sam izvesti penal i poslao je loptu visoko preko gola.