Ivan Dodig i Latisha Chan nakon dva Roland Garrosa osvojili i Wimbledon!

Ivan Dodig četvrti put osvojio je Grand Slam turnir, tri puta osvajao je Roland Garros, a sada je došao i do titule u Wimbledonu.

2015. godine u muškim parovima s Marcelom Melom prvi put je osvojio Roland Garros, u finalu su svladali Boba i Mikea Bryana u četiri seta što mu je jedina titula u muškim parovima, no zato je vrlo uspješan u mješovitim parovima i to s Latishom Chan.

2018. godine u Parizu su svladali Gabrielu Dabrowski i Matu Pavića, iste protivnike svladali su i godinu dana kasnije, a sada su u Wimbledonu bili bolji od Jelene Ostapenko i Roberta Lindstedta.

Ovo finale bilo je jednostavno za Dodiga i Chan. Dominirali su susretom, pokazali da su bolji i uigraniji te nisu imali problema protiv protivnika koji su se u Londonu prvi put spojili.

Početak meča protekao je potpuno u znaku Dodiga i Chan, poveli su s čak 5:0 i uz dupli break praktički osigurali set. Ostapenko i Lindstedt uspjeli su vratiti jedan break, ali odmah su Dodig i Chan odgovorili novim i uzeli set sa 6:2.

U drugom setu u dva navrata Dodig i Chan su prijetili i propuštali break prilike prije nego su poveli s 5:3 i riješili pitanje pobjednika. Na servisu za meč nije bilo problema, iskorištena je druga meč lopta za novu veliku pobjedu.

Wimbledon, mješoviti parovi, finale:
Ivan Dodig/Latisha Chan (Hrvatska/Kineski Tajpeh, 8) – Robert Lindstedt/Jelena Ostapenko (Švedska/Latvija) 6:2, 6:3