Povijesno finale: Novak Đoković spašavao meč lopte pa peti put slavio u Wimbledonu!

Novak Đoković pobjednik je Wimbledona velikom finalnom pobjedom protiv Rogera Federera. Prvi put u povijesti igrao se tie-break kod 12:12 u petom setu, a Đoković je u dramatičnom finalu na kraju ipak odnio pobjedu…

Sjajno, očekivano dramatično i izjednačeno finale odigrali su Novak Đoković i Roger Federer, a nakon petosatne drame slavio je Đoković. Đoković se vraćao iz ponora, Federer je imao razdoblja igre u kojima je mogao završiti posao, međutim nije uspio i upisao je poraz.

I onda je stigao taj peti set. Tu je Đoković poveo s 4:2, ali nije izdržao i Federer se vratio. Drama se nastavila, kod 7:7 Federer radi break i dolazi do servisa za meč na kojem ima 40:15 i servis. No niti on to ne koristi, gubi servis i odluka pada u tie.breaku. Tamo je Đoković odmah pobjegao na 4:1 i do kraja meča nije ispuštao prednost te je stigao do pobjede.

Federer je imao 25 aseva, Đoković deset, Nole je imao i tri dvostruke servis pogreške više, Federer je pogodio 94 winnera, a Đoković čak 40 manje dok je Đoković imao barem devet neprisiljenih pogrešaka manje.

Wimbledon, finale:
Roger Federer (Švicarska, 2) – Novak Đoković (Srbija, 1) 6:7(5), 6:1, 6:7(4), 6:4, 12:13(3)