Karačić i Babić uoči Širokog: Pokušat ćemo se revanširati za poraz u prvom kolu, navijače pozivamo da dođu na Bare u što većem broju

U prošlom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje su na Mokrom Docu dočekali Zrinjski, a utakmica je završena podjelom bodova rezultatom 2:2.

Posušje je tako nakon pobjede u Mostaru od 1:0 i drugi put ove sezone ostalo ne poraženo protiv branitelja duple krune iz prošle sezone. Sve ono bitno vidjeli smo u prvom poluvremenu, vodio je Zrinjski dva puta golovima Bilbije i Ivančića, a Posušje se dva puta vraćalo golovima Marića i Dominika Begića. Na kraju prvog poluvremena Zrinjski je ostao s igračem manje jer je crveni karton dobio Ramić no tu igračku prednost Posušje nije uspjelo iskoristiti u drugom poluvremenu.

Pred nama je sada 13.kolo nogometne Premijer lige BiH, u čijem će sklopu HŠK Posušje u derbi utakmici snage odmjeriti sa NK Široki Brijeg. Uoči utakmice održana je i press konferencija na kojoj su se medijima i javnosti obratili šef stručnog stožera Branko Karačić i veznjak Andro Babić.

„Znamo sa kakvom ekipom igramo, očekujem jednu potpuno otvorenu utakmicu sa puno nepoznanica od terena, međutim koliko – to će pokazati utakmica. Široki je vrlo kvalitetna ekipa, pogotovo kad igraju doma, prvenstveno igraju na rezultat i ljubi ih rezultat, međutim mi vjerujemo da, ako nastavimo kao u velikom dijelu prvenstva, sa jednom kvalitetnom igrom doći do pozitivnog rezultata kojeg priželjkujemo i očekujemo u derbiju sa Širokim“, najavio je nedjeljnu utakmicu trener Posušja Branko Karačić.

Zbog radova koji su u tijeku na stadionu Pecara u Širokom Brijegu, susret će se odigrati na stadionu Bare u Čitluku.

„Ne znamo kako će izgledati teren pored ovakvog vremena. Mislim da je plus što ne igramo na Pecari, nama je to šansa da na neutralnom terenu pokažemo kako možemo parirati i da ćemo se revanširati za onaj poraz u prvom kolu -dodao je Karačić i naglasio da je najvažnije da se Posušje odupre načinu igre Širokog, s obzirom kako su „ekipa koja zna što hoće“.

Govoreći o nadolazećoj utakmici, veznjak Andro Babić istakao je kako Posušje čeka teška utakmica.

„U nadolazećoj utakmici želimo se vratiti pobjedama i mislim da je upravo ovaj derbi odlična prilika za to. Značilo bi to puno i nama i svim našim navijačima, koje pozivam da dođu u što većem broju, a mi ćemo nastojati održati dobru igru i okruniti to pozitivnim rezultatom“, istaknuo je Babić, te nadodao kako je atmosfera u ekipi sjajna, i da motiva ne nedostaje.

Dakle, utakmica HŠK Posušje- NK Široki Brijeg  na rasporedu je u nedjelju od 13:00 sati na stadionu Bare u Čitluku. Našim dečkima želimo puno sreće. Svi na Bare!