KOŠARKA: Čapljina povela sa 1:0

U prvoj utakmici finala Herceg-Bosne igranoj u Čapljini, istoimeni domaćin odnio je teško izborenu pobjedu protiv HKK Posušje i u seriji na 3 pobjede poveo sa 1:0.

U tvrdoj utakmici sa čvrstim obranama u prvom poluvremenu bolje se snalaze gosti iz Posušja i konstantno drže rezultatsku prednost te na odmor odlaze sa 6 koševa viška 26:32.

Slična igra nastavlja se i u drugom poluvremenu, žuti vode, ali se ne uspjevaju odvojiti jer domaćini dobrom igrom pod košem smanjuju razliku. Tri minute prije kraja nakon 5. prekršaja Leke koji napušta igru prelaze u vodstvo koje ne ispuštaju do samog kraja.

hkk posusje 2

Pred ispunjenim tribinama i u dobroj sportskoj atmosferi u dvorani u Čapljini najbolji igrač utakmice bio je M.Jelčić sa 20 poena dok su za Posušje najviše koševa postigili D.Jukić 19 i J.Penava 13.

Nadamo se da je samo riječ o lošem danu naših košarkaša te da će pružiti puno bolju igru u srijedu pred domaćom publikom i da će pokazati svoju igračku kvalitetu i borbenost dostojnu prve lige kao što su to činili i do sada.

hkk posusje 3

HKK ČAPLJINA – HKK POSUŠJE 70 :62

(12:14, 14:18, 19:16, 25:14)

Druga utakmica finala je na rasporedu u srijedu 27.4. u sportskoj dvorani u Posušju s početkom u 20:00 sati.

Dodajemo još da su naše mlade ekipe bile uspješne proteklog vikenda na gostovanju u Busovači.