KOŠARKA: “ŽUTI” UPISALI POBJEDU, U POSUŠJU PAO ŠIROKI II!

Košarkaši Posušja ostvarili su devetu pobjedu u košarkaškoj ligi Herceg-Bosne pobijedivši na svom parketu HKK Široki II sa 75:58.

Robert Jurišić u susjedski derbi ušao je bez dva standardna igrača, a “rupe” je pokrpao s mladim snagama iz omladinskog pogona. Prva četvrtina bila je dosta izjednačena, ali na kraju su žuti otišli s prednosti od tri poena (22:19). Do kraja prvog poluvremena prednost je još rasla i na poluvrijeme viceprvaci Herceg-Bosne odlaze s prednosti od pet poena razlike. U drugom djelu gledali smo “uragan” na pogon Jukića, Penave i Leke koji ruše goste s Pecare i odličnom igrom odlaze na velikih sedamnaest razlike. Do kraja susreta Jurišić je isprobao mlade snage i utakmicu uveo u mirne vode. Na kraju je bilo 75:58 . Ovom pobjedom tim Robera Jurišića je ostao na vodećoj poziciji sa omjerom devet pobjeda i dva poraza.

Najbolji u redovima domaćina bili su Josip Penava(C) 14 poena, D. Jukić s 13 i A. Leko s 13. Kod gostiju najbolji su bili Josip Čović i Marko Bošnjak s 14 poena.