Košarkaši Posušja prvaci Herceg-Bosne!

Nakon dvije pobjede u gostima protiv košarkaša Gruda, te jednog poraza na domaćem terenu, košarkaši Posušja su večeras odigrali četvrtu finalnu utakmicu za košarkaškog prvaka Herceg-Bosne.

Posuški “žuti” upisali su pobjedu s 69:80, te tako stigli do ukupnog rezultata 3:1 u pobjedama i postali košarkaški prvaci lige Herceg-Bosne što im omogućuje pravo nastupa u košarkaškoj Premjer ligi Bosne i Hercegovine.

Prva četvrtina je otišla na stranu domaćina s tri koša prednosti da bi Posušani furiozno odigrali drugu četvrtinu i na odmor otišli rezultatom 34:45.

Do kraja susreta nisu dopustili domaćinima da ni u jednom trenutku ugroze pobjedu u ovom susretu i tako zasluženo postali prvaci za ovu godinu.

Najbolji učinak kod košarkaša Posupja imali su Nikola Lebo s 27 poena i Ivica Širić s 19 poena, kod Gruda najbolji je bio Marko Andrijanić sa 17 poena.