Kroos u 95. minuti spasio svjetske prvake

Njemačka je u 2. kolu skupine F u dramatičnoj utakmici u Sočiju pobijedila Švedsku 2:1 i zadržala izglede za plasman u osminu finala.

Švedska je povela u 32. minuti golom Toivonena, ali je Njemačka izjednačila u 48. preko Reusa. Boateng je od 71. do 81. minute dobio dva žuta kartona i ostavio svoju momčad na cijedilu, ali je Toni Kroos fantastičnim golom u 95. minuti zabio za 2:1.

h_54434361ddfsfs

Meksiko je golovima Carlosa Vele i Chicharita iste skupine u Rostovu pobijedio Južnu Koreju 2:1 i stigao na mali korak do osmine finala Svjetskog prvenstva.

Momčad Carlosa Osorija može ispasti samo ako u ludom raspletu u zadnjem kolu doživi debakl protiv Švedske, koja bi trebala dobiti Njemačku, a Elf teško stradati u zadnjem kolu protiv Koreje. Za takav rasplet šanse su najviše 0,1 posto, a toliko otprilike iznose i izgledi Koreje za prolazak.

lukaku1

U drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji Belgija je s 5:2 slavila protiv Tunisa i tako se sa šest bodova kolo prije kraja grupne faze plasirala u osminu finala SP-a. Za Belgiju su Hazard i Lukaku zabili po dva gola, a jedan je dodao Batshuayi. Za Tunis su zabijali Bronn i Khazri.